wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-01| GIS

Geoportal: wykorzystanie usług sieciowych w czerwcu

Jak informuje GUGiK, podstawowe usługi sieciowe związane z danymi ewidencji gruntów i budynków w ubiegłym miesiącu nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Geoportal: wykorzystanie usług sieciowych w czerwcu <br />
Źródło: GUGiK
Źródło: GUGiK
Chodzi o dwie usługi:
 • KIEG – (Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów) usługa zapewniająca możliwość wygenerowania mapy ewidencyjnej gruntów i budynków dla dowolnego obszaru kraju,
 • ULDK – (Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych) usługa do lokalizacji działek ewidencyjnych. Umożliwia lokalizację przestrzenną wskazanej działki na podstawie jej identyfikatora, nazwy obrębu i numeru działki lub na podstawie współrzędnych X,Y dowolnego punktu leżącego w jej wnętrzu.
Podobnie jak w maju, istotnie wzrosło wykorzystanie usługi ULDK, którą wywoływano już prawie 9 milionów razy. Natomiast usługa KIEG odnotowała spadek liczby wyświetleń względem poprzednich miesięcy, do poziomu niecałych 110 mln, podczas gdy na koniec kwietnia czy maja wartość ta przekroczyła już 130 mln.

Szczegółową statystykę wykorzystania usług w 2019 roku przedstawia rysunek powyżej. Jak informuje GUGiK, prosty interfejs i dostępność dla obszaru całego kraju powodują, że usługi te odgrywają znaczącą rolę w dostępie do aktualnych danych ewidencji gruntów i budynków zarówno w systemach państwowych, jak i komercyjnych.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ładne mam włosy.
 1 
odpowiedz zgłoś
, Zazwyczaj chwalimy się tym co nam najlepiej wychodzi. To chyba normalne.
 1 
odpowiedz zgłoś
ważne i ważniejsze a ile było wywołań ortfotomapy - danych referencyjnych? śmiało gugik !
 1 
odpowiedz zgłoś
Dobra niech będzie 100 tys zapytań dodatkowo. Niech się GUGiK cieszy że serwery pracują.
 1 
odpowiedz zgłoś
. I jest. Kolejny długo wyczekiwany news. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Brawo.
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS