wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-11| Geodezja

Ulica Geodetów w Łomży oficjalnie otwarta

W poniedziałkowe przedpołudnie w Łomży oficjalnie otwarto ponad półkilometrową drogę – na wniosek Stowarzyszenia Geodetów Polskich nadano jej nazwę „Geodetów”.


Ulica Geodetów w Łomży oficjalnie otwarta

Podczas uroczystości prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił, że jest to inwestycja, która ma wpływ na rozwój gospodarczy miasta. – Dotychczas realizowaliśmy przeważnie ulice, przy których mieszka dużo osób. Jednak z punktu widzenia miasta bardzo istotne są także te drogi, które wpływają na wzrost gospodarczy i ulica Geodetów spełnia tę ważną funkcję. To tutaj, po połączeniu z budowaną ulicą Kolejową, powstaną tereny inwestycyjne, co związane jest ze scaleniem nieruchomości przy ul. Żabiej – powiedział prezydent dodając, że w maju łomżyńskiemu przedsiębiorcy została już sprzedana przy tej ulicy pierwsza działka za kwotę ponad 1 mln zł. – Są to dobre przesłanki pokazujące, że w naszym mieście trzeba szukać środków, by takie ulice powstawały – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Podziękował również wykonawcy i pracownikom Urzędu Miejskiego za sprawne przeprowadzenie inwestycji, radnym za jej uwzględnienie w budżecie miasta oraz łomżyńskim geodetom za inicjatywę dotyczącą nazwy dla tej drogi.

Również zastępca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślił, że ta inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki uporaniu się ze scaleniem nieruchomości w rejonie ul. Żabiej. – Jej wykonanie wpisuje się w większą całość, która w połączeniu z powstającą ulicą Kolejową poprawi komunikację w naszym mieście i uruchomi ten teren w wymiarze inwestycyjnym. Znamienne jest, że ta ulica otrzymała nazwę „Geodetów”, bo to właśnie geodeci najwięcej napracowali się przy tym terenie, podczas jego scalania – powiedział Andrzej Garlicki.

Podziękowania prezydentowi za poparcie nadania nowej ulicy nazwy „Geodetów” oraz radnym za podjęcie stosownej uchwały przekazał Marian Brożyna, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Realizacja obecnej ulicy Geodetów rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy za kwotę prawie 790 tys. zł wykonano odcinek sięgacza ulicy Spokojnej o długości 190 metrów w kierunku ulicy Żabiej. W sierpniu 2018 r. rozpoczęły się roboty od ul. Żabiej w stronę ul. Kolejowej na odcinku o długości 345 metrów, które zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Ich koszt wyniósł ponad 1 mln 783 tys. zł. W ramach tych inwestycji powstała nowa droga o długości ponad pół kilometra, kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami, chodniki, zjazdy na posesje, oświetlenie.

W marcu ubiegłego roku Zarząd Koła SGP wystąpił o nadanie jednej z nowopowstałych ulic nazwy „Geodetów Łomżyńskich” lub „Geodetów Ziemi Łomżyńskiej”. W październiku 2018 r. Rada Miejska, na wniosek prezydenta miasta, nadała właśnie tej drodze nazwę „Geodetów”.

Źródło: UM Łomża, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@geo przecież jest rejestr TERYT, możesz sam sprawdzić http://eteryt.stat.gov.pl/eTeryt/rejestr_teryt/udo stepnianie_danych/baza_teryt/uzytkownicy_indywidua lni/wyszukiwanie/wyszukiwanie.aspx?contrast=defaul t (odpowiedź: 42 ulice, a oprócz tego rondo i plac)

For what ? A po co ? To obciach mieszkać przy takiej ulicy - po pierwsze a po drugie kogo to interesuje ? Zresztą jak to dla ciebie takie ważne to pewnie za chwile GGK wyciągnie taką informacje z PRG czy EMUIA czy jakiejś ZintegrowanejUsługi.... i będzie kolejny news dnia i odpowiedź przedstawiciela Rządu na palące problemy społeczeństwa (!!!).

Czy ktoś pokusił się żeby zrobić wykaz geodezyjnych ulic w Polsce? Ile ich jest?

Pytanie Czy droga została już przekazana do prg?

Panie !? a na co to komu?

Nareszcie jest .

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt