wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-10| Geodezja

Geodezyjny środek Rzeszowa wyznaczony

8 czerwca podczas X Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Naukowego wyznaczono i oznaczono w terenie geodezyjny środek Rzeszowa. To kolejna inicjatywa akcji Honorowy Południk Krakowski.


Geodezyjny środek Rzeszowa wyznaczony <br />
fot. HPK/Facebook
fot. HPK/Facebook

Miejsce to znajduje się przy ulicy Hetmańskiej obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 2. Jego współrzędne to 50°01′19,57˝N; 21°59′40,81˝E. Ustawiono tu głaz pamiątkowy wraz z tablicą informacyjną.

Najprawdopodobniej to nieostatnia akcja HPK w Rzeszowie. Na terenie ROD „Nad strugiem” udało się wyznaczyć lokalizację punktu przecięcia równoleżnika 50°N i południka 22°E, a w planach jest jego wyróżnienie. HPK chciałby także oznaczyć w wybranych lokalizacjach Rzeszowa przebieg południka 22°E (np. w Parku Kultury i Wypoczynku oraz przy Zamku Lubomirskich czy bazylice Wniebowzięcia NMP). Kolejny pomysł to oznaczenie geodezyjnego środka województwa podkarpackiego we wsi Błędowa Tyczyńska, który znajduje się zaledwie 14 km 798 m i 75 cm na południowy-wschód od środka Rzeszowa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
O losie! Przecież ten człowiek robi więcej dobrego dla geodezji swoją działalnością medialną niż niejeden obalacz komuny w szaliczku, pokrzykujący jak przekupa na bazarze na oficjalnych spotkaniach. Niech wyznaczą i środki geodezyjne wszystkich gmin, czemu nie. Dzięki temu kilka tysięcy ludzi dowie się, że geodeta to jakiś miły gość, który cośtam mierzy. Ale nie, lepiej założyć oponę i palić kamizelki.

Wyznaczajmy środki geodezyjne wszystkich gmin w Polsce! A także powiatów, województw, bo środek Polski jest już wyznaczony. Czeka nas nowe wyzwanie - kto pierwszy wyznaczy środek gminy, w której mieszka! Geodeta Meus na pewno zapisze się w historii polskiego miernictwa jako wyznaczający środki jednostek terytorialnych :) Ku chwale miernickiej nauki!

7 Jak to wyznaczono 8 czerwca, jak dzień wcześniej był już i głaz i tablica?

A ja bym wyznaczył środek wszystkich miast na świecie

format geoforum zamienia minutę na znak zapytania. dlaczego ?

format Ja bym to napisał w tym formacie 50°01?19.57"N 21°59?40.81"E

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt