wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-10| Geodezja

Geodezyjny środek Rzeszowa wyznaczony

8 czerwca podczas X Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Naukowego wyznaczono i oznaczono w terenie geodezyjny środek Rzeszowa. To kolejna inicjatywa akcji Honorowy Południk Krakowski.


Geodezyjny środek Rzeszowa wyznaczony <br />
fot. HPK/Facebook
fot. HPK/Facebook

Miejsce to znajduje się przy ulicy Hetmańskiej obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 2. Jego współrzędne to 50°01′19,57˝N; 21°59′40,81˝E. Ustawiono tu głaz pamiątkowy wraz z tablicą informacyjną.

Najprawdopodobniej to nieostatnia akcja HPK w Rzeszowie. Na terenie ROD „Nad strugiem” udało się wyznaczyć lokalizację punktu przecięcia równoleżnika 50°N i południka 22°E, a w planach jest jego wyróżnienie. HPK chciałby także oznaczyć w wybranych lokalizacjach Rzeszowa przebieg południka 22°E (np. w Parku Kultury i Wypoczynku oraz przy Zamku Lubomirskich czy bazylice Wniebowzięcia NMP). Kolejny pomysł to oznaczenie geodezyjnego środka województwa podkarpackiego we wsi Błędowa Tyczyńska, który znajduje się zaledwie 14 km 798 m i 75 cm na południowy-wschód od środka Rzeszowa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
O losie! Przecież ten człowiek robi więcej dobrego dla geodezji swoją działalnością medialną niż niejeden obalacz komuny w szaliczku, pokrzykujący jak przekupa na bazarze na oficjalnych spotkaniach. Niech wyznaczą i środki geodezyjne wszystkich gmin, czemu nie. Dzięki temu kilka tysięcy ludzi dowie się, że geodeta to jakiś miły gość, który cośtam mierzy. Ale nie, lepiej założyć oponę i palić kamizelki.

Wyznaczajmy środki geodezyjne wszystkich gmin w Polsce! A także powiatów, województw, bo środek Polski jest już wyznaczony. Czeka nas nowe wyzwanie - kto pierwszy wyznaczy środek gminy, w której mieszka! Geodeta Meus na pewno zapisze się w historii polskiego miernictwa jako wyznaczający środki jednostek terytorialnych :) Ku chwale miernickiej nauki!

7 Jak to wyznaczono 8 czerwca, jak dzień wcześniej był już i głaz i tablica?

A ja bym wyznaczył środek wszystkich miast na świecie

format geoforum zamienia minutę na znak zapytania. dlaczego ?

format Ja bym to napisał w tym formacie 50°01?19.57"N 21°59?40.81"E

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt