wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-07| Geodezja, Ludzie

GGK reaktywuje Radę geodezyjną

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski wydał zarządzenie ws. powołania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.


GGK reaktywuje Radę geodezyjną

Oznacza to reaktywację tego gremium po długiej przerwie. Ostatnie posiedzenie PRGiK odbyło się bowiem w marcu 2017 roku, gdy polską geodezją kierowała jeszcze Grażyna Kierznowska. Wcześniejsze obrady PRGiK miały zaś miejsce blisko rok wcześniej, gdy GUGiK-iem kierował Kazimierz Bujakowski.

Waldemar Izdebski zaprosił do Rady 27 przedstawicieli branży geodezyjnej i kartograficznej:

 1. Prof. Zdzisław Kurczyński (Politechnika Warszawska, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji) – przewodniczący PRGiK
 2. Dr hab. Joanna Bac-Bronowicz (Politechnika Wrocławska, przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich)
 3. Dr Krzysztof Bakuła (Politechnika Warszawska, wiceprezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich, sekretarz naukowy PTFiT)
 4. Robert Bauer (dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii)
 5. Jerzy Biegalski (prezes firmy Softline Plus rozwijającej oprogramowanie C-Geo)
 6. Prof. Elżbieta Bielecka (Wojskowa Akademia Techniczna, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej)
 7. Prof. Janusz Bogusz (Wojskowa Akademia Techniczna)
 8. Krzysztof Borys (prezes firmy Geobid, która jest producentem aplikacji OŚRODEK, EWMAPA czy EWOPIS)
 9. Prof. Jarosław Bosy (prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu)
 10. Aleksander Danielski (dyrektor w firmie Systherm-Info, która jest twórcą pakietu Geo-Info)
 11. Dr hab. Paweł Hanus (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, przewodniczący działającego przy GGK zespołu ds. EGiB)
 12. Robert Kowalczyk (naczelnik Departamentu Gospodarki Ziemią w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
 13. Krzysztof Lichończak (prezes OPGK Rzeszów oraz Geodezyjnej Izby Gospodarczej)
 14. Jacek Łaguz (prezes firmy Geomatyka-Kraków rozwijającej system EWID 2007)
 15. Dr Robert Łuczyński (Politechnika Warszawska)
 16. Prof. Alina Maciejewska (dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW)
 17. Zbigniew Malinowski (prezes firmy Geo-System rozwijającej oprogramowanie Geo-Mapa czy system ePODGiK)
 18. Jolanta Orlińska (Polska Akademia Kosmiczna, była GGK)
 19. Dorota Pawłowska-Baszak (prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego)
 20. Dr Ludmiła Pietrzak (prezes firmy InterTIM, wiceprezes SGP)
 21. Robert Rachwał (prezes OPGK Kraków i Polskiej Geodezji Komercyjnej)
 22. Violetta Sokoła-Szewioła (Politechnika Śląska)
 23. Krzysztof Szczepanik (Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne, prezes Stowarzyszenia Geodeci Ziemi Piotrkowskiej)
 24. Płk Krzysztof Ślusarz (Szefostwo Rozpoznania Geoprzestrzennego)
 25. Dr hab. Janusz Walo (prezes SGP, prorektor ds. studenckich PW)
 26. Dr hab. Paweł Wielgosz (dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego)
 27. Prof. Ryszard Źróbek (UWM).
Zasady funkcjonowania Rady reguluje rozporządzenie ws. trybu i zakresu działania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej i Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Polski oraz zasad wynagradzania ich członków. Do jej głównych zadań należy formułowanie opinii i wniosków dotyczących istotnych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych z zakresu geodezji i kartografii, a w szczególności:
• kierunków rozwoju i przekształceń organizacyjnych oraz związanych z tym zamierzeń legislacyjnych,
• kierunków prac geodezyjnych i kartograficznych o znaczeniu ogólnopaństwowym,
• funkcjonowania krajowego systemu informacji o terenie,
• oceny stosowania nowoczesnych technik i technologii oraz podejmowania prac naukowych i badawczo-rozwojowych w wyżej wymienionych zakresach,
• podjęcia prac naukowych i badawczo-rozwojowych w tym zakresie.
Posiedzenia PRGiK – zgodnie z rozporządzeniem – powinny odbywać się co najmniej dwa razy w roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mapa Hydrograficzna Polski Do zakończenia pokrycia całej Polski Mapą Hydrograficzną Polski brakuje około 300 arkuszy . Prosimy o ponowne rozpoczęcie kartowania które od 2017 roku zostało wstrzymane. Zespół Gepol życzy owocnych obrad Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej. Zwracamy uwagę,że od 2017 roku nie są realizowane opracowania kartograficzne .
odpowiedz zgłoś
@QWERTY SGP ma na pewno wątpliwości ;)
odpowiedz zgłoś
@mierniczny warszawa Przyszło nam żyć w zupełnie wyjątkowych czasach. Ich epickość polega na tym, że nie mówimy o wykonywaniu, sporządzany map tylko o ich ?załatwianiu?.Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że dotychczasowy model funkcjonowania geodezji nie przetrwa najbliższych kilku lat. Czego dowodem są nerwowe ruchy urzędu centralnego i wyciąganie ostatnich pieniędzy, poprzez powypływanie: rad, gremiów, zespołów. Również obsady stanowisk wskazują na to domniemanie
odpowiedz zgłoś
Do Miernika z warszawy moim zdaniem w takim ciele powinni być: [80%] inżynierowie którzy na codzień, w praktyce napotykają różne problemy związane z wykonywaniem prac geodezyjnych, załatwianiem map, administracją itd - bo oni widzą gdzie "brakuje", "co trzeba zalepić", "co nie działa", co jest w ogóle niepotrzebne" i [20%] naukowcy - profesorowie doktorzy itd. z długoletnim stażem wytwórczym (w wykonawstwie) urzędnicy podobnie z długoletnim stażem wytwórczym. Jednym zdaniem: ludzie odważni którzy nie skończyli jedynie na mówieniu "co z tą geodezją zrobić należy..." ale tacy którzy odważyli się chwycić "mapę za rogi" i pójść na swoje i wcielać tą wiedzę pomiarowo - dokumentacyjno - prawną, którą nabyli w szkołach i na uczelniach w życie - żeby samemu robi mapy. Najgorzej wychodzi jak ludzie którzy koniuszkiem małego palca nie dotykają ciężaru pracy zaczynają radzić pt: "to my już tu wam dogodzimy i zorganizujemy pracę..." Już tacy dogodzili Afrykanom i granice wyznaczyli że wrogie plemiona w 1 państwie są.
odpowiedz zgłoś
Do Mierniczy Warszawa To jak nie profesory i doktry to moze technikow zaprosic do rady ;-) To by sobie wtedy o zyciu porozmawiali. Powinny byc w tej radzie osoby z tytulem co najmniej dr hab. Mowimy tu o kierunkach badan, przyszlosci zawodu itp.
odpowiedz zgłoś
Ta rada ma jasno określone zadania. Moim zdaniem skład do zadan nie przystaje. I nie jest to gadanie o prozie życia.
 1 
odpowiedz zgłoś
Hausbrandt same doktory, prezesy, i profesory [95%] i z kim tu gadać o prozie życia. Z Krzyśkiem Dorotą i Robertem to jeszcze by było o czym. Reszta podbija kosmos i wyznacza wyższe cele [kolejne 10-latki]. Stefan się w grobie przewraca.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Oczy bolą a ręce opadają.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Prawda Lepiej tam nie zaglądać.
 2 
odpowiedz zgłoś
Może lepiej tak, bo coś źle kieruje ten wcześniejszy - https://www.gov.pl/web/krmc/projekty-dokumentow-rz adowych6
odpowiedz zgłoś
Link - https://www.gov.pl/web/krmc/ministerstwo-inwestyc ji-i-rozwoju
odpowiedz zgłoś
KW nikt nie kwestionował wczesniej zapisow ustawowych. Tyle że GGK się do nich nie stosował. To kwestionowało i kwestionuje wielu ludzi.
 1 
odpowiedz zgłoś
.... Szanowna Pani Aneto. Cóżby Świat hejtu zrobił bez Pani wpisów. Nie istniałby. Na Panią zawsze można liczyć
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
co ciekawe UODO nie ma uwag do ustawy! Gdzie są ci naganiacze od danych osobowych, skoro ich modelowy urząd położył lagę?
odpowiedz zgłoś
@realista A gdzie został opublikowany nowy projekt po zmianach? Pytam, ponieważ na stronie https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321574 nadal jest wersja z kwietnia br.
odpowiedz zgłoś
Oj tak. Szczególnie 19 coś zrobi. Popatrzmy co zrobiła do tej pory. Ja uważam, że 11 bardzo dobrze rokuje. Bardzo poukładany człowiek.
 15 
 6 
odpowiedz zgłoś
osoby ja uwazam, ze tylko 19 i 23 zasluguje na powolanie, tylko oni cos mogą zrobić. Reszta to figuracni bez własnego zdania.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
~Z Zwłaszcza nr 20 ma baaardzo duże predyspozycje do podjęcia prac naukowych, badawczo - rozwojowych. Bardzo się dziwię, że ta Pani została powołana. Jej "ogromne" kompetencje są znane powszechnie, a jej dziełami bardzo wiele firm geodezyjnych ma do czynienia. Po prostu koszmar.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
@Gawron, w uwagach stowarzyszeń nie było "rewolucji".Wiesz to doskonale.To tylko czarny PR robiony wokół środowiska wykonawców dąży do zrobienia z nich anarchistów i ludzi bezmyślnych.Chodzi o zdyskredytowanie ich w oczach polityków i opinii publicznej.Ale każdy kij ma dwa końce.Sytuacja w środowisku wykonawców robi się coraz gorsza a eliminowanie ich z dialogu sytuację tylko pogarsza.Oczywiście o tematach merytorycznych nie będziemy tu rozmawiali, każdy kto działa w obszarze geodezji widzi jak jest i żadna propaganda sukcesu tego nie zmieni.Zmiany pogarszają sytuację wykonawców a w jakim stopniu to się dopiero okaże.W każdym razie pole do popisu dla kolejnych patologii zostanie otwarte.Ale to inny temat.Istotne jest że GGK jest sprytnym graczem i próbuje zapobiec dyskusji na ten temat między inymi takimi ruchami jak w komentowanym artykule.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
....... 15 i 20 mialo byc...
 1 
odpowiedz zgłoś
.......... Niektorzy maja super predyspozycje zwlaszcza do podjęcia prac naukowych i badawczo-rozwojowych. Patrz pozycje: 17 i 23 (doktory) plus prezesi firm i roznych izb i stowarzyszen...
 1 
odpowiedz zgłoś
realista soc-realizm to był piękny ustrój, tylko nie wytrzymał konfrontacji z rzeczywistością. Więcej realizmu, a mniej chciejstwa w twoich realistycznych ocenach życzę:) Zmiany są takie, żeby się nic nie zmieniło, bo nikt na rewolucje nie pozwoli. Wykonawcy, którzy myśleli, że im GGK za zgodą ZMP i ZPP zlikwiduje podgiki powinni zacząć od puknięcia się w czoło i wrócić jeszcze raz na trzeźwo. Jak tak niedawna wizyta wykonawców 45 w zarządzie związku? Zarząd pochylił się nad waszymi postulatami? Bardziej był przychylny Pani Lidmile czy Pani Dorocie?
 2 
odpowiedz zgłoś
Sposób i termin powołania Rady okazał się doskonałym rozwiązaniem na odwrócenie uwagi środowiska od sprawy która rzeczywiście ma obecnie znaczenie, czyli od procesu legislacyjnego zmian w prawie geodezyjnym. 29 maja został opublikowany kolejny projekt, już po etapie konsultacji i jak widać GGK totalnie olał wszystko to co zgłaszały stowarzyszenia. Wbrew temu bo mówił, że wszystko jest jeszcze do uściślenia i dogrania, nie zmieniono nic o czym one mówiłyi pisały. Nawet te rozwiązania co do których już teraz wiadomo, że są napisana po prostu źle. Oczywiści posłusznie wycofał się z kar dla starostw bo wie, z kim nie może sobie pozwolić na przepychanki i na kogo jest za cienki. A wykonawcy, jak zawsze, będą dyskutować między sobą, wyrażać w swoim gronie święte oburzenia, i jak zawsze zostaną olani. No... paru którzy najgłośniej krzyczą bo gdzieś ktoś ich wybrał będzie usatysfakcjonowanych wyborem do jakiejś śmiesznej Rady Mędrców, która jak zawsze będzie zajmowała się swoimi majaczeniami a nie tym co w trawie piszczy.
 7 
odpowiedz zgłoś
geodeto zanim bedziesz pisal takie bzdury, to poczytaj sobie o kompetencjach PRGiK
 1 
odpowiedz zgłoś
Tak sobie myślę Taka Rada mogłaby na przykład dostać do zaopiniowania sposób rozpatrzenia uwag do projektu nowelizacji pgik. Z tym ze to chyba nie zadziała bo większość aktywnych uczestników prezentacji znalazł się w Radzie i nie odpuszczą tylko dlatego ze trafili do tak szacownego grona.
 1 
odpowiedz zgłoś
Wojtek każdemu według potrzeb, a pracujesz wedle możliwości
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Geodezja Ile płacą?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego pan Waldemar milczy i nie wydaje żadnego w tej sprawie oświadczenia? Zgadzam się z poprzednikami, że jakieś to wszystko dziwne. Panie Waldemarze czy to prawda że ludzie z pana listy nie widzą o tym? Czy to prawda że pan "skrewił"? O CO TU CHODZI? Wyjaśni pan?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Przedstawiciele z PW 5 z PW to na prawde 1 z PW i 4 z SGP... Pan nr 15 bedzie wytyczal kierunki w geodezji... I Pan nr 27 co poza dyscyplina juz jest...
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
To kiedy pierwsze posiedzenie ? Będzie transmisja online ? Takie transmisje z zespołów, rady IIP i tej rady to byłoby coś. I jak ograniczyłoby nader śmiałe twierdzenia niektórych bywalców wszystkich tych gremiów.
 3 
odpowiedz zgłoś
ę-ee raczej obstawiam że z panem Adamem i mną jest nas czterech
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Skup się i popatrz na głosowania tam gdzie linia czerwona jest taka cieniutka - czy wydaje ci się że to dwie osoby ? Sądząc z tego że jeden uczestnik dyskusji się podpisał, a ty jesteś drugim to albo nie masz racji albo ja jestem panem Adamem Wójcikiem. A daleko mi do niego. ;)
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
do geo czyli trafiony zatopiony
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
gh rozwaliłeś system. Ale ty mądry jesteś. Marnujesz się chłopie. Idź do jakiś służb albo co.
 2 
odpowiedz zgłoś
Trochę gryzie mi się funkcjonowanie krajowego systemu informacji o terenie z pozyskiwanym rozproszonym na usługach z powiatów, które promuje obecny GGK, tak samo nie do końca wiem o jakich pracach geodezyjnych o znaczeniu ogólnopaństwowym mowa, skoro nie zabezpieczono kasy na takie działania, ale co ja tam wiem.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
milutko jak to milutko ucieszyć dwóch komentatorów pod pseudonimami którzy wytwarzają 90 oprocentowanie komentarzy. Prawie wyglada że to nie oni sami tu piszą
 11 
 2 
odpowiedz zgłoś
dlaczego pani profesor nie? To nadal dziekan najlepszego wydziału geodezyjnego w Polsce
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego ta cała rada powstała właśnie teraz ? Komu Pan Waldemar chce zamydlić oczy? O czym ta rada ma radzić jak już p.Waldemar wszystko sobie poukładał w prawie? Poczytajcie na spokojnie to nowe prawo i sami zobaczycie że jest dobre tylko dla pewnej znanej firmy informatycznej? Kto zapłaci za zmiany w innych programach? Jak zwykle my wszyscy.
 1 
 12 
odpowiedz zgłoś
drodzy państwo ja wole tanie państwo więc bardzo dziękuję państwu. A nazwiska Rada tam nie ma
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak. P. Adamie to był żart, że ja chcę za zażywać to samo. Ale niech Pan koniecznie napisze, co Pan bierze - żebyśmy wiedzieli czego unikać. Drodzy Państwo apeluję abyśmy nie wdawali się w dyskusje z P. Adamem. On już zaprezentował swój "wysoki" poziom wiedzy.
 11 
 5 
odpowiedz zgłoś
Nie wszyscy są w tej radzie z powołania Niestety, wiele osób w tym gronie jest w nim, bo "wypadało" i nie reprezentują oni nawet geodezji. Dotyczy to tez pani profesor dziekanującej jednemu wydziałowi i wspomnianemu profesorowi nauk już społecznych...
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy pan profesor wie że jest na liście Pana Waldemara.
 4 
odpowiedz zgłoś
Profesor Źróbek nie reprezentuje już geodezji jako nauki, tylko geografię społeczno-ekonomiczna i gospodarką przestrzenna-Dziedzina nauk społecznych
 4 
odpowiedz zgłoś
Pan WI wszystkich tak traktuje, oprócz oczywiście prezesa swojej firmy. Ale to przecież oczywista oczywistość.
 6 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratulacje dla GGK - to pierwszy zespół od wielu lat w którym zabrakło dyrektora Mączewskiego. Jak to możliwe, jak to się stało, czy to przeoczenie ? A druga sprawa to niestety fakt ze członkowie rady dowiedzieli się ze są w radzie z geoforum ? Jak to nazwać ? To chyba swiadczy doskonale o stosunku GGK do powołanego ciała.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Wielki świat wielkie interesy. No i na pierwszym miejscu kasa dla wybranych. Dobro geodezji nie istnieje. I to jest też przykre. Szkoda że GGK tego nie widzi że swojego stołka. A może widzi i ma to gdzieś?
 6 
odpowiedz zgłoś
Niestety, ale GGK skrewił. Przykre to.
 3 
odpowiedz zgłoś
Ciemny i zmanipulowany lud dalej nic nie rozumie o co w tym chodzi.
 2 
 19 
odpowiedz zgłoś
P. Adamie A co Pan bierze ? Ja też chcę tego zażyć. Przykro patrzeć co się porobiło w tym PTG.
 12 
 7 
odpowiedz zgłoś
Przykro patrzeć na to co się nam teraz porobiło. Gdzieś coś po drodze poszło coś nie tak. Miał być kompromis i wspólne picie szampana a tu ani kompromisu ani szamana nie ma. Przykro patrzeć..
 7 
odpowiedz zgłoś
Właśnie ten "rombek" to zaszyfrowane słowo klucz do tajemnicy, ale nie każdy potrafi go rozszyfrować.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
panie Adamie a kto jest przeciwnikiem?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Skoro uchyli pan Rombka to akcja powinna nazywać się Liść Dembu.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Skoro rozgorzała dyskusja dot. personaliów niektórych osób powołanych do Rady, to niniejszym trochę uchylę rombka tajemnicy... Otóż PTG, oczywiście że w zmowie z GGK, którego swego czasu pozyskaliśmy do współpracy, skutecznie ulokowało swoich ludzi w tym gremium. Jednym z nich jest nasz oficer kadrowy o kryptonimie "J-23". Mamy też tam kilku innych kadrowych oficerów oraz tajnych agentów (o kryptonimach J- poniżej dwudziestu), których głównym zadaniem jest rozpracowanie przeciwnika, zwerbowanie go do współpracy, dywersja na jego tyłach, ale przede wszystkim pozyskiwanie informacji i przekazywanie ich do Centrali. Jako oficer prowadzący informuję, że właśnie rozpoczęliśmy akcję "Liść dębu"... Opanowanie PRGiK to tylko jeden z etapów większej całości...
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Dokładnie tak. ciekawe co w tej sytuacji zrobi SGP? Będą z prezesem czy z nami?
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
No i teraz Rada będzie legitymizować działania Pana Waldka. Przecież rządzi przy użyciu Rady, Zespołów i Komisji i to oni będą odpowiedzialni za tego Misia gdy przyjdzie sporządzić protokół likwidacji. On tylko weźmie 20% za bycie konsultantem.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
. nasz ulubieniec po raz kolejny udowodnił że z nikim się nie liczy. Ważne jest to co on postanowi. Dziewczyny i chłopaki trzymajcie się razem i nie bójcie się. Wierzę w was. Jak nie wy to kto?
 2 
 20 
odpowiedz zgłoś
Ojej Panie prezesie Waldemarze czy to prawda? Pan pisze nazwiska bez zgody? A gdzie RODO?
 1 
 20 
odpowiedz zgłoś
Oj nieładnie panie WI tak manimupolować opinią publiczną. Czego się pan tak wystraszył że zarządzenie pan wydał? Ludzie są na pana liście i nic o tym nie wiedzą Co to ma być? A co pan zrobi jak ci ludzie się nie zgodzą? Zabierze im pan uprawnienia?
 1 
 19 
odpowiedz zgłoś
Panie GGK czy osoby przez Pana wymienione w zarządzeniu wiedzą i wyrazili zgodę na pracę w tej Pana radzie? Nie rozumiem na jakiej podstawie umieścił Pan na swojej liście moje nazwisko. Oświadczam że nikt że mną na ten temat nie rozmawiał i do tej pory nie mam żadnej oficjalnej wiadomości o powołaniu mnie do rady.
 1 
 21 
odpowiedz zgłoś
wiecie co w wiekszości te uwagi to takie gadanie bez sensu.Krytykujecie wykonawców-bardzo dobrze, że są.Faktycznie za mało jest geodetów powiatowych no i brakuje tez przedstawiciela tego Apelu 45.To jednak szerokie porozumienie organizacji.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Chocholi taniec trwa ... po to żeby ktoś mógł ogarnąć ukradkiem Złoty Róg. ;-)
 1 
odpowiedz zgłoś
Brak rasowego przedstawiciela PODGiK i gmin Brakuje przedstawicieli PODGiK i będzie na posiedzeniach wieczna jazda na tych "złych" inspektorów z PODGiK. A oni znają wiele bolączek geodezji i mogą dobrze doradzić. Mamy też na liście stałych bywalców, którzy mają chyba wykupiony abonament.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
brakuje mi w tej radzie kilku profesorskich sław. :-))) temat pierwszej narady: jak zmienić prawo, aby nic się nie zmieniło, a wykonawcy mieli gorzej. :-)))
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Dopóki polską geodezją będą rządzić urzędnicy i bandy profesorskie, dopóty nie będzie godnego szacunku oraz godnych wynagrodzeń za naszą pracę.
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
Geodeta to typowe zachowanie czytelników geoforum. Coś nasmarują, a potem mówią, żeby sobie ktoś coś sprawdził. Nie czuję się, żebym odstawała.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Niech Anka zapyta Hankę, a Hanka niech zapyta Zdzicha, Zdzichu niech spyta szwagra i wtedy się wszystko wyjaśni...
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Zmartwiona zapytaj "radosc"
 2 
odpowiedz zgłoś
Proponuje, zeby "Anka" zalozyla firme ciocia Ania dobra rada
 1 
odpowiedz zgłoś
Rada. A może najlepiej tą Radę zlikwidować ? Jaki sens utrzymywanie tego gremium ?
 2 
odpowiedz zgłoś
proponuję niech się najpierw "Jerry" z "nie idźcie tą drogą" oraz "zdegustowany geodeta" z "radosc" porozumieją to im prezes wtedy wpisze kogo będą chcieli
odpowiedz zgłoś
nie mamy samorządu zawodowego, to mamy różne profesorskie rady - z potencjałem i pomysłami godnymi 22 wieku.
 5 
odpowiedz zgłoś
po takiej radzie należy się spodziewać pomysłów w stylu zsin 5 albo gml 2. a co ma do powiedzenia "wojtek" z przasnysza, który na co dzień walczy z wymogami weryfikatora w ośrodku? całuje jego buty i pomaga mu przy fuszkach w sąsiednim powiecie.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Powinno byc wiecej takich osob jak 23. Zdecydowanie
 8 
 7 
odpowiedz zgłoś
23 GGK płakał jak wpisywał 23
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
@Oburzona Bardzo przepraszam ale wyciąga Pani ze wnioski na podstawie dobrych przesłanek. Proszę wybaczyć ale nigdy nie utożsamiałem się z środowiskiem geodezyjnym. Nie wiemrównież skąd opór przed tego typu działaniami, skoro wszystktojest tak dobrze to dlacezgo jest tak źle?
 2 
odpowiedz zgłoś
zdegustowany geodeta skonsultuj proszę twoją opinię o braku rady z użytkownikiem "radosc" który się cieszy z jej powołania "bo tak prawo mówi"
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jakoś tyle czasu nie było Rady. I nic się nie zawaliło. Należy zastanowić się poważnie czy to gremium spotykające się w dwa razy w roku rzeczywiście ma na coś wpływ ? Czy to jest konieczne ? I jeszcze ten skład. Pozycje 19, 20, 23 to już przekroczenie granic dobrego smaku.
 48 
 6 
odpowiedz zgłoś
. przestań kalać własne gniazdo. Wykonawcy również są w zespole, a pisząc tak dajesz złe świadectwo. Wejdź sobie na naukowców albo informatyków.
 4 
 19 
odpowiedz zgłoś
. Czy ktoś z ww. odważy się wykonać podział nieruchomości np. w Warszawie i skompletować operat technicznie zgodnie z RMSWiA ? jeśli tak to poproszę o przedstawienie wyników weryfikacji.
 3 
odpowiedz zgłoś
radosc Nie mamy listy umów zawartych z tym podmiotem, ale według pobieżnych szacunków kwota nie powinna przekraczać 20mln zł. Miesięcznie.
odpowiedz zgłoś
pytanie podobno wszyscy kupują amerykańskie oprogramowanie i ceny polskich programów poleciały na łeb na szyję, dlatego poprosili ggk, żeby ich do RGIK koniecznie zapisał. Tylko w ten sposób podreperują budżety firm. To jedyne logiczne wyjaśnienie, innych nie przyjmuję.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
A co tam robią prezesi firm informatycznych? To Rada Geodezyjna czy Informatyczna? Czy Ci prezesi posiadaja uprawnienia geodezyjne?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Radość na serca to jedno - kasa za posiedzenie to drugie. Bo te posiedzenia to już płatne są. Czyli GGK wskazał jako członka rady prezesa firmy w której udziały jak sam twierdził jeszcze niedawno w wywiadzie dla geodety posiada a resztę przekazał rodzinie i płaci mu za owe posiedzenia. Jeszcze gdzieś Geo-System w GUGiK zarabia ?
 3 
odpowiedz zgłoś
. Zbigniew Malinowski dlaczego nie ma tytułu?
 2 
odpowiedz zgłoś
Radość spłynęła na nasze serca, niech więc w serce geodeciny się wleje, a GGK niech mu taśmę stalową z logiem gugik przekaże gołębiem pocztowym, aby się geodecina nie pocił niepotrzebną informatyzacją.
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
Cieszę się że ktoś wskazał GGK że nie posiadając aktywnej rady oraz nie odbywając posiedzeń dwa razy w roku narusza prawo. Cieszę się, bo przynajmniej w tej materii przestał.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
nie ma co Już krytykować. Poczekajmy na pierwsze wyniki pracy tego zespołu. Jak woźnica dobry, to konie pociągnął.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Znowu Kolejny zespół ekspertów ? Dziwie się ,że ktokolwiek się jeszcze łudzi ,ze GG jest człowiekiem na tyle otwartym aby słuchać argumentów innych niż on sam prezentuje. Z drugiej strony kolejne zespoły i kolejny szum medialny pokazuje gawiedzi ,że GG jest prężny i działa. Tylko niech mi ktoś pokaże konkretne działania które generują dobra zmianę. I proszę mi tu nie mówić o tych informatycznych fanaberiach bo to jest hipokryzja.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
bardzo dobrze że w skład rady wchodzą przedstawiciele stowarzyszeń. Nawet był powiedział, że mamy urodzaj, bo jest to aż 10 osób! Są lokalsi, jest komercyjna, jest sgp, są kartografowie. Naprawdę bardzo wyważony skład. Nie pamiętam, czy poprzednie rady w takim zakresie zabezpieczały interes stowarzyszeń.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
nr 19 no to teraz będzie jazda. Nr 19 to dopiero fachowiec. Pozdrawiam GGK za ten pomysł. To chyba krótka ławka była.....
 49 
 9 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje dla nowopowołanych członków Rady Trzymam kciuki aby ta Rada swoim autorytetem, ale przede wszystkim działaniami, wreszcie spowodowała skuteczne odblokowanie oczekiwanych zmian w dziedzinie geodezji. Skład personalny wg mnie oczywiście jest bardzo ważny, ale ważniejszą sprawą jest wola działania poszczególnych osób. Wśród nowopowołanych członków są osoby energiczne, które mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie. Bardzo dobrze, że w skład Rady weszło wielu przedstawicieli organizacji społeczno - zawodowych.
 5 
 10 
odpowiedz zgłoś
Rada GGK stracił wiele w moich oczach powołując takiego gościa do rady.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
rada najwyższa A może szanowna rada zajmnie stanowisko w sprawie interpretacji zasięgu (jednoznacznej wykładni) użytków B, Br co skutkuje strasznymi różnicami w naliczaniu przez gminy podatku od nieruchomości dla obywateli tego Państwa.
 2 
odpowiedz zgłoś
slowikow Tak, potwierdzam, również nie widzę Pana Krzysztofa
 2 
odpowiedz zgłoś
Ważne że jest w składzie Pan Krzysztof Szczepanik - to gwarantuje wysoki poziom i gorące debaty oraz w pełni zabezpiecza interesy właścicieli nieruchomości i podatników :-)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
@ Szanowny Panie GGK zabrakło przedstawicieli właścicieli nieruchomości i podatników. Pierwsi powinni wiedzieć jaki obowiązki na nich nałoży (zaopiniuje) ta zacna Rada, a druga grupa społeczna musi to sfinansować (vide rozrastające się bazy danych i mnożone atrybuty). I pisze to bez przekor ponieważ "naukowcy" mają taka tendencję...
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
przedstawiciel służby geodezyjnej Czy wśród w/w wymienionych jest jakiś przedstawiciel służby geodezyjnej?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Bogdan liczenie, że komentarze pod newsami będą miały chociaż zapach merytoryki to jak czekanie na deszcz na Saharze.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Rada To Pan Prezes słowa dotrzymał. Miała byc rada przed rocznicą i jest:-)
odpowiedz zgłoś
104 komentarze, strona 1 z 2
1 2 » »»zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS