wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-15| Geodezja, Instytucje

Śląskie: jak funkcjonuje służba geodezyjna w województwie

Śląski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego opublikował informacje dotyczące funkcjonowania służby geodezyjnej i kartograficznej województwa w I kwartale bieżącego roku (działając na podstawie art. 7b, ust. 1, pkt 2 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne).


Śląskie: jak funkcjonuje służba geodezyjna w województwie <br />
Źródło: Śląski WINGiK
Źródło: Śląski WINGiK

Zestawienia w postaci wykresów słupkowych zostały opracowane na podstawie kwartalnej ankiety (samooceny) sporządzonej przez organy administracji geodezyjnej i kartograficznej województwa śląskiego.

Dowiadujemy się z nich m.in., że w zależności od ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej średni termin udostępniania kopii materiałów zasobu do zgłoszenia wynosi od 1 do ponad 10 dni roboczych. Najlepsze wyniki w tym zakresie osiągają PODGiK gliwicki i MODGiK w Piekarach Śląskich – materiały do zgłoszenia geodeta może tam otrzymać jeszcze w dniu zgłoszenia. Najdłużej czekają na nie klienci PODGiK w Bielsku-Białej i MODGiK w Cieszynie. Natomiast materiały do zgłoszenia uzupełniającego w 9 ośrodkach, w tym 4 powiatowych: częstochowskim, gliwickim, kłobuckim, lublinieckim oraz 5 miejskich w: Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Piekarach Śląskich, Świętochłowicach i Czechowicach-Dziedzicach, wykonawca może otrzymać jeszcze w dniu zgłoszenia, a w żadnym ośrodku w województwie średni czas oczekiwania nie przekracza 10 dni.

Z kolei średni termin przeprowadzenia pierwszej weryfikacji zbiorów danych lub innych materiałów stanowiących wyniki prac geodezyjnych lub prac kartograficznych (liczony od dnia, w którym organ otrzymał zawiadomienie o zakończeniu prac) wynosił w śląskich ośrodkach średnio do 7 dni. Takim wynikiem może się pochwalić 5 z nich: cieszyński, częstochowski, gliwicki, w Piekarach Śląskich i w Świętochłowicach. Ale w ośrodku w Mysłowicach weryfikacja trwa średnio ponad 30 dni.


Z zestawienia dowiadujemy się też np., że największy udział (ponad 50%) protokołów z negatywnym wynikiem weryfikacji prac mają dwa ośrodki w Bielsku-Białej – powiatowy i miejski. Natomiast w 10 ośrodkach na terenie województwa stanowią one nie więcej jak 5%.

Jeśli chodzi z kolei o średnie terminy aktualizacji baz danych, najlepsze wyniki ma ośrodek cieszyński – do 3 dni dla operatu ewidencyjnego, BDOT i GESUT. Z kolei najsłabiej wypada ośrodek mikołowski – powyżej 30 dni dla wszystkich trzech baz.

W większości ośrodków uwierzytelnienie dokumentów odbywa się w dniu przekazania przez wykonawcę dokumentacji do zasobu, ale w PODGiK w Świętochłowicach trwa to nawet dłużej niż tydzień.

Równocześnie WINGiK prosi o informację w przypadku stwierdzenia istotnych rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym a wynikami ankiety.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Oczywiście wszystkich, od czego jest "nadzór".Każdy przypadek powinnnien być szczegółowo wyjaśniony.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
~. Ale odnosisz się do wszystkich wyżej wymienionych ośrodków czy jakichś konkretnych?
odpowiedz zgłoś
. Dane traktować należy jako prowokację.Poprosimy o konkretny. Jakie firmy w jakich terminach miały:1. Przekazane kopię materiałów 2. Weryfikację prac 3. Jakieś aktualizacje baz 4. Uwierzytelnienia. Średnio to ja i mój pies to mamy po 3 nogi. Wykonawca spoza układu czeka 60 dni, zaprzyjaźniona firma 1 i średnia wychodzi.Brawo nadzór.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Szkoda że łódzki Wingik tego nie publikuje, cała Polska dowiedziałaby się o przodownikach pracy w Podgik-ach
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS