wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-15| Geodezja, Instytucje

Śląskie: jak funkcjonuje służba geodezyjna w województwie

Śląski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego opublikował informacje dotyczące funkcjonowania służby geodezyjnej i kartograficznej województwa w I kwartale bieżącego roku (działając na podstawie art. 7b, ust. 1, pkt 2 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne).


Śląskie: jak funkcjonuje służba geodezyjna w województwie <br />
Źródło: Śląski WINGiK
Źródło: Śląski WINGiK

Zestawienia w postaci wykresów słupkowych zostały opracowane na podstawie kwartalnej ankiety (samooceny) sporządzonej przez organy administracji geodezyjnej i kartograficznej województwa śląskiego.

Dowiadujemy się z nich m.in., że w zależności od ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej średni termin udostępniania kopii materiałów zasobu do zgłoszenia wynosi od 1 do ponad 10 dni roboczych. Najlepsze wyniki w tym zakresie osiągają PODGiK gliwicki i MODGiK w Piekarach Śląskich – materiały do zgłoszenia geodeta może tam otrzymać jeszcze w dniu zgłoszenia. Najdłużej czekają na nie klienci PODGiK w Bielsku-Białej i MODGiK w Cieszynie. Natomiast materiały do zgłoszenia uzupełniającego w 9 ośrodkach, w tym 4 powiatowych: częstochowskim, gliwickim, kłobuckim, lublinieckim oraz 5 miejskich w: Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Piekarach Śląskich, Świętochłowicach i Czechowicach-Dziedzicach, wykonawca może otrzymać jeszcze w dniu zgłoszenia, a w żadnym ośrodku w województwie średni czas oczekiwania nie przekracza 10 dni.

Z kolei średni termin przeprowadzenia pierwszej weryfikacji zbiorów danych lub innych materiałów stanowiących wyniki prac geodezyjnych lub prac kartograficznych (liczony od dnia, w którym organ otrzymał zawiadomienie o zakończeniu prac) wynosił w śląskich ośrodkach średnio do 7 dni. Takim wynikiem może się pochwalić 5 z nich: cieszyński, częstochowski, gliwicki, w Piekarach Śląskich i w Świętochłowicach. Ale w ośrodku w Mysłowicach weryfikacja trwa średnio ponad 30 dni.


Z zestawienia dowiadujemy się też np., że największy udział (ponad 50%) protokołów z negatywnym wynikiem weryfikacji prac mają dwa ośrodki w Bielsku-Białej – powiatowy i miejski. Natomiast w 10 ośrodkach na terenie województwa stanowią one nie więcej jak 5%.

Jeśli chodzi z kolei o średnie terminy aktualizacji baz danych, najlepsze wyniki ma ośrodek cieszyński – do 3 dni dla operatu ewidencyjnego, BDOT i GESUT. Z kolei najsłabiej wypada ośrodek mikołowski – powyżej 30 dni dla wszystkich trzech baz.

W większości ośrodków uwierzytelnienie dokumentów odbywa się w dniu przekazania przez wykonawcę dokumentacji do zasobu, ale w PODGiK w Świętochłowicach trwa to nawet dłużej niż tydzień.

Równocześnie WINGiK prosi o informację w przypadku stwierdzenia istotnych rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym a wynikami ankiety.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Oczywiście wszystkich, od czego jest "nadzór".Każdy przypadek powinnnien być szczegółowo wyjaśniony.

~. Ale odnosisz się do wszystkich wyżej wymienionych ośrodków czy jakichś konkretnych?

. Dane traktować należy jako prowokację.Poprosimy o konkretny. Jakie firmy w jakich terminach miały:1. Przekazane kopię materiałów 2. Weryfikację prac 3. Jakieś aktualizacje baz 4. Uwierzytelnienia. Średnio to ja i mój pies to mamy po 3 nogi. Wykonawca spoza układu czeka 60 dni, zaprzyjaźniona firma 1 i średnia wychodzi.Brawo nadzór.

Szkoda że łódzki Wingik tego nie publikuje, cała Polska dowiedziałaby się o przodownikach pracy w Podgik-ach

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt