wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-21| Mapy, Prawo

Jezioro Mucharskie, a nie Świnna Poręba. Co jeszcze zmieni się na mapie Polski?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych.


Jezioro Mucharskie, a nie Świnna Poręba. Co jeszcze zmieni się na mapie Polski? <br />
Jezioro Mucharskie [contains modified Copernicus Sentinel data 2018]
Jezioro Mucharskie [contains modified Copernicus Sentinel data 2018]

Podobnie jak w poprzednich tego typu aktach najwięcej proponowanych zmian dotyczy zniesienia nazw miejscowości. Opublikowana właśnie propozycja MSWiA zakłada wymazanie z mapy Polski 32 osad, przysiółków, kolonii bądź części wsi. Najwięcej miejscowości ubędzie w powiatach chełmskim (14) oraz wieruszowskim (9).

Projekt rozporządzenia zakłada ponadto ustalenie nazw 4 miejscowości – po jednej w województwach lubuskim, łódzkim, pomorskim i wielkopolskim.

Zawarty w tym akcie wykaz zmian nazw miejscowości obejmuje z kolei 21 pozycji – najwięcej (8) dotyczy powiatu chełmskiego.

Rozporządzenie ustala także 9 nazw obiektów hydrograficznych. Na uwagę zasługuje nadanie sztucznemu zbiornikowi powstającemu na rzece Skawie nazwy Jezioro Mucharskie. Dotychczas obiekt ten funkcjonował na ogół pod nazwą Świnna Poręba, pojawiała się też propozycja nazwania go Jeziorem Wadowickim.

Ponadto projekt zakłada nadanie kilometrowemu kanałowi w powiecie ostródzkim nazwy Kanał Ducki – obecnie jest on oznaczany na mapach jako Kanał Bartnicki. Obiekt ten łączy jeziora Bartężek i Ruda Woda znajdujące się na Pojezierzu Iławskim.

Rozporządzenie ma zacząć obowiązywać 1 stycznia 2019 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przy okazji nazw Na geoportalu gov na mapie topograficznej uproszczonej dla słabo widzących wszystkie miejscowości które w nazwie mają słowo góry, wyświetla się symbolem gór

Jezioro To jezioro to chyba dla turystów, bo powinien być raczej zalew. Może chociaż zrobią porządek z nazwami i adresami, żeby karetki wiedziały gdzie jechać jak je poślą na jakieś wiejskie za#$%!!ie.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt