Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-24| GIS, Mapy

Plany urządzeniowo-rolne w dolnośląskim geoportalu

Na Geoportalu Dolny Śląsk dostępny jest nowy moduł mapowy „Plany urządzeniowo-rolne gmin”.


Plany urządzeniowo-rolne w dolnośląskim geoportalu

Moduł przedstawia plany urządzeniowo-rolne gmin opracowane przez Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu dla gmin położonych na terenie województwa dolnośląskiego: Kotla, Lubin, Wądroże Wielkie, Stare Bogaczowice, Lubawka, Walim, Szczytna oraz Lądek-Zdrój. Moduł będzie systematycznie uzupełniany o kolejne opracowania.

Plan urządzeniowo-rolny gminy jest opracowaniem planistycznym w szczególności poruszającym problematykę związaną z rolnictwem, a także ochroną środowiska naturalnego oraz z turystyką i rekreacją. Zawiera on analizę stanu istniejącego rolniczej przestrzeni produkcyjnej oraz problematykę, która na nią pośrednio lub bezpośrednio wpływa. Zarazem wskazuje na potrzeby przeprowadzenia prac urządzeniowo-rolnych, których realizacja przyczyni się do zwiększenia efektywności produkcji rolnej, leśnej i usługowo-produkcyjnej. Wskazuje również możliwości zachowania i ochrony walorów przyrodniczo-kulturowych.

Plany urządzeniowo-rolne zawierają m.in. informacje związane z turystyką, w tym planowane i istniejące szlaki turystyczne (piesze, rowerowe, konne, kajakowe) oraz punkty widokowe, a także ścieżki dydaktyczne i miejsca atrakcyjne turystycznie. Opracowanie zawiera także istniejące i planowane formy ochrony krajobrazu, pomniki przyrody oraz obszary ochrony krajobrazu kulturowego i obszary cenne krajobrazowo. Informacje te przedstawione są na podkładzie obrazującym sieć drogową, tereny zabudowane i planowane pod inwestycję oraz granice administracyjne. Wszystkie te informacje dają razem pełny obraz gminy.

Moduł został opracowany przy współpracy z Dolnośląskim Biurem Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu. Powstał on jako element realizacji projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk – budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej" współfinansowanego przez Unię Europejską z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UMWD


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS