wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-14| Geodezja, Prawo

Minister infrastruktury i budownictwa przyjrzy się postulatom z Jachranki

Przesłane pod koniec listopada premier Beacie Szydło tzw. postulaty z Jachranki wraz z 770 podpisami poparcia zostały przekazane odpowiedzialnemu za sprawy geodezji ministrowi infrastruktury i budownictwa – informuje firmę Geo-System szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.


Minister infrastruktury i budownictwa przyjrzy się postulatom z Jachranki

„Będę zobowiązana za analizę przedstawionych postulatów i udzielenie odpowiedzi autorowi wystąpienia z kopią do wiadomości Sekretariatu Prezesa Rady Ministrów” – pisze do ministra Andrzeja Adamczyka Beata Kempa.

Tzw. wnioski z Jachranki sformułowano we wrześniu 2014 r. na zorganizowanej przez Geo-System konferencji poświęconej wykorzystaniu nowoczesnych technologii w działalności PODGiK-ów. Zaproponowano w nich:
1. Usunięcie z zapisów prawa wymogu wydawania dokumentów licencji dla udostępnianych materiałów. Najlepiej dla wszystkich, a przynajmniej dla tych służących realizacji prac geodezyjnych. Funkcjonowanie tych zapisów zwiększa biurokrację, podnosi koszty funkcjonowania PODGiK i jest niezrozumiałe dla naszych klientów.
2. Wprowadzenie dla zgłaszanej pracy prostej opłaty ryczałtowej. Jeśli zasób prowadzony jest numerycznie i udostępniany w internecie, to w ramach tej opłaty geodeta powinien mieć dostęp do wszystkich materiałów zasobu pozwalających mu na profesjonalne wykonanie pracy geodezyjnej. W przypadku zasobu tradycyjnego geodeta powinien ponosić jedynie koszty sporządzenia kopii udostępnianych materiałów. Dzięki prostej opłacie ryczałtowej obejmującej wszystkie niezbędne materiały zapisy prawa będą jasne i nie będzie potrzeby ich interpretowania, a jakość prac nie będzie obniżana z powodów ekonomicznych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wow w jednej wypowiedzi użyłeś tylu pełnych szacunku zwrotów: wynurzenia, swołocz, tupanie pod sejmem, szczekacze. A o czym była twoja wypowiedź ? Możesz po polsku i bez inwektyw ?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
postulaty z Jachranki Słabo się robi jak te wynurzenia się czyta. Inżynier geodeta to po pierwsze umie pisać po polsku bez błędów ortograficznych. Wie jak geodezja jest od strony prawnej zorganizowana, hasło zlikwidować GUGik to tak jak mawiał śp. Lepper Balcerowicz musi odejść. Środowisko musi na forach sensownie się wypowiadać, by zasługiwało na poważne traktowanie a nie jak przysłowiowa swołocz. A może tak na ulicę, co niektórzy mają wprawę w tupaniu pod Sejmem. Trzeba odnależć madrych liderów a nie szczekaczy. DO roboty Panowie.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
przypowieść typu urban legend: (u)rząd się sam wyżywi.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
GUGiK do likwidacji Powiem głośno to o czym wszyscy między sobą rozmawiają.GUGiK powinien pójść do likwidacji! Jest jednostką, która powiela zadania innych urzędów, i niepotrzebnie obciąża w sposób znaczny Skarb Państwa.
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
spacerowicz Jacek, co ty? Kazali wam iść w pierwszym szeregu? Różaniec dali?
 7 
 2 
odpowiedz zgłoś
do spacerowicz pod trybunałem? Te zdarzenia świadczą o tym że tych co nakradli jest dużo i trzeba TO ZMIENIĆ
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Minister może i się przyjży, ale nie zmieni to NIC dla geodetów - wykonawców. Nie zmieni, bo geodezję trzeba "napisać od nowa". Nie zmieni, bo Prawo Geodezyjne napisane jeszcze za komuny i spaprane nowelizacją pisaną pod dyktando księgowych i informatyków ustawia wykonawcę na pozycji NIEWOLNIKA. Nie zmieni się nic, póki państwo będzie działać jak gangster, wymuszając na geodetach czynności (gromadzenie danych i naprawianie błędów i bubli) im nie zlecane i jeszcze żądające za to haraczu w postaci opłaty "za pieczątkę" .
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
do czekającego ...... A czekaj sobie czekaj, jakbyś był z nami w niedzielę pod trybunałem to byś wiedział że piszesz herezje.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Najpierw niech minister Andrzej Adamczyk zrobi porządki w GUGiK, bo z dotychczasowym kierownictwem i doradcami trudno będzie zmienić obecne prawo aby było przyjazne nam geodetom.
 4 
 13 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS