wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-04| Geodezja

Powołano Klaster Geoinformacji Polski Wschodniej

W minioną środę (29 kwietnia) na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie podpisano porozumienie dotyczące powołania Klastra Geoinformacji Polski Wschodniej. Klaster zrzeszający przedstawicieli świata nauki, administracji i przedsiębiorców, przede wszystkim ma służyć usprawnieniu komunikacji i współpracy, jak również ułatwić pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.


Powołano Klaster Geoinformacji Polski Wschodniej <br />
fot. UMCS
fot. UMCS

Podczas panelu konferencyjnego o badaniach w geoinformacji i ich komercjalizacji opowiedzieli przedstawiciele Zakładu Kartografii i Geomatyki UMCS – Paweł Cebrykow, Krzysztof Kałamucki oraz Mirosław Krukowski. Temat samego klastra geoinformacji Polski Wschodniej przybliżyli zaś Marek Kłopotek prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Lublinie oraz Waldemar Wapiński prezes zarządu Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Lublinie.

Dokument sygnowały m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Lublinie oraz inne podmioty zajmujące się geodezją. Przedstawiciele klastra planują także nawiązać współprace z samorządami.

Źródło: Powiat Lubelski


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
trollu No tu klastra nie tworzą stricte podmioty geodezyjne więc udział rynku geodezji rzeczywiście może nie być przewidziany w dużej mierze. Trzymam kciuki za rozsądne projekty w uczciwym postępowaniu konkursowym...
 1 
odpowiedz zgłoś
~warszawiak ! Wietrzę małą prowokację! :) :) :)! Kasa będzie! - ale... skoro swoje .;.. paluchy mieszają tu dziadki z wiadomej post'..... jedynie słusznej organizacji, to KASA BĘDZIE, ale dla ..... ????? A kto to jest to "oraz inne podmioty zajmujące się geodezją." ? Kto znowu wydyma geodetów-wykonawców? informatycy? księgowi? samorządowcy? - "podpisano porozumienie dotyczące powołania Klastra Geoinformacji Polski Wschodniej." - kto to finansuje? bo to przecież nie zrobi się samoprzezsię? Pro publiko bono, to pracują tylko wykonawcy robót geodezyjnych NAPRAWIAJĄCY za friko buble, za które pajace z .... pobrały premie!
 1 
odpowiedz zgłoś
będzie kasa Ok dobrze, dobrze. Będzie kasa w programie Polski Wschodniej. Tylko żeby powstawało coś mądrego na lata,, a nie projekty, które przejadaja kasę, bo wtedy to jedynie krótkoterminowy zysk...
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS