wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-23| Geodezja

O pomiarach geodezyjnych w budownictwie

Nakładem oficyny Politechniki Warszawskiej ukazała się książka „Geodezyjne systemy pomiarowe” pod redakcją naukową dr. Jerzego Kuleszy i dr. hab. Ireneusza Wyczałka.


O pomiarach geodezyjnych w budownictwie

Prezentowana publikacja jest szóstym tomem serii wydawniczej Monografie Wydziału Inżynierii Lądowej pt. „Teoretyczne podstawy budownictwa”. W książce autorzy omówili m.in.: zastosowanie pomiarów geodezyjnych w budownictwie i geotechnice, rolę geodezji inżynieryjnej w monitorowaniu zagrożeń pojawiających się w procesie budowy, zastosowanie skaningu laserowego w geodezji oraz monitoring wpływu obciążeń statycznych i dynamicznych na konstrukcje budowlane. W monografii jeden z rozdziałów poświęcony jest także mapom do celów projektowych w świetle nowych uwarunkowań prawnych.

Dr Jerzy Kulesza jest kierownikiem Zespołu Inżynierskich Pomiarów Geodezyjnych na Wydziale Inżynierii Lądowej PW, zaś dr hab. Ireneusz Wyczałek pracownikiem Zakładu Geodezji na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Książkę, liczącą 154 strony i wydaną w miękkiej oprawie, można nabyć w Księgarni na Geoforum.pl w cenie 28 zł.

Źródło: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nazwa organów w porządku, ale... ile wspólnego ma to z geodezją w praktyce, w terenie ? Ostatnio spotkałem się z doktorem, uczącym geodezji inżynieryjnej, który mówiąc dyplomatycznie był jakby z innej, geodezyjnej bajki.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS