wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-09-08| GIS, Mapy, Instytucje, Imprezy

W Koperniku będą dyskutować o informacji przyrodniczej

W dniach 1-2 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja „Środowisko Informacji” poświęcona udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu.


W Koperniku będą dyskutować o informacji przyrodniczej  <br />
Fot. Wikipedia/Alina Zienowicz
Fot. Wikipedia/Alina Zienowicz

Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Środowiska. Konferencja poświęcona będzie temu, w jaki sposób instytucje, przedsiębiorcy i obywatele mogą w prosty sposób korzystać z baz danych i wygodnie je przeszukiwać. Celem spotkania jest również rozwój współpracy i wymiany dobrych praktyk w zakresie gromadzenia, upubliczniania i wykorzystania danych.

Pierwszego dnia (1 października) odbędzie się sesja plenarna dla wszystkich uczestników spotkania, natomiast drugiego dnia zostanie zorganizowanych 6 równoległych sesji i warsztatów tematycznych, każda przeznaczona dla około 40-80 osób. Będą one poświęcone:
1) Ocenie oddziaływania na środowisko.
2) Wykorzystaniu danych o środowisku w edukacji i turystyce.
3) Prezentacji wyników projektów naukowych.
4) Źródłom danych informacji o środowisku.
5) Wykorzystaniu technologii w pozyskiwaniu danych.
6) Warsztaty komputerowe zorganizowane przez firmy Esri Polska oraz MGGP Aero.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja prowadzona jest na stronie internetowej resortu. Liczba miejsc jest ograniczona do 350.

Szczegóły

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt