wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-08| GIS, Mapy, Instytucje, Imprezy

W Koperniku będą dyskutować o informacji przyrodniczej

W dniach 1-2 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja „Środowisko Informacji” poświęcona udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu.


W Koperniku będą dyskutować o informacji przyrodniczej <br />
Fot. Wikipedia/Alina Zienowicz
Fot. Wikipedia/Alina Zienowicz

Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Środowiska. Konferencja poświęcona będzie temu, w jaki sposób instytucje, przedsiębiorcy i obywatele mogą w prosty sposób korzystać z baz danych i wygodnie je przeszukiwać. Celem spotkania jest również rozwój współpracy i wymiany dobrych praktyk w zakresie gromadzenia, upubliczniania i wykorzystania danych.

Pierwszego dnia (1 października) odbędzie się sesja plenarna dla wszystkich uczestników spotkania, natomiast drugiego dnia zostanie zorganizowanych 6 równoległych sesji i warsztatów tematycznych, każda przeznaczona dla około 40-80 osób. Będą one poświęcone:
1) Ocenie oddziaływania na środowisko.
2) Wykorzystaniu danych o środowisku w edukacji i turystyce.
3) Prezentacji wyników projektów naukowych.
4) Źródłom danych informacji o środowisku.
5) Wykorzystaniu technologii w pozyskiwaniu danych.
6) Warsztaty komputerowe zorganizowane przez firmy Esri Polska oraz MGGP Aero.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja prowadzona jest na stronie internetowej resortu. Liczba miejsc jest ograniczona do 350.

Szczegóły

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS