wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2011-04-07 | konferencja

Senatorska 13/15 (Pałac Prymasowski), WARSZAWA

Podsumowanie Akademii INSPIRE

organizator: Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości zastosowań informacji przestrzennej oraz rozwiązań geoinformacyjnych w realizacji zadań gminy. Tematyka spotkania obejmie także proces wdrażania postanowień dyrektywy INSPIRE w Polsce, w szczególności w odniesieniu do zadań gmin. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie zastosowań geoinformacji w procesie planistycznym, w partycypacji społecznej oraz w efektywnym zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. Uczestnicy będą mogli poznać wdrożenia i technologie bazujące na technologiach geoinformacyjnych dedykowane dla jednostek samorządu terytorialnego.
Patronat nad konferencją objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.

Dzień później (8 kwietnia) odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli władz jednostek samorządowych oraz warsztaty dla gmin uczestniczących w projekcie „Geoinformacja w praktyce – Akademia INSPIRE”. Szkolenie dla decydentów jest organizowane w ramach projektu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zatytułowanego „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania”. Warsztaty dla gmin uczestniczących w Akademii INSPIRE będą miały na celu upowszechnienie informacji o najciekawszych projektach opracowanych przez zespoły uczestniczące w konkursie Akademii.

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem www.akademiainspire.pl/konferencja. Do 6 marca pierwszeństwo w rejestracji mają gminy biorące udział w Akademii.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt