wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-07 | konferencja

Senatorska 13/15 (Pałac Prymasowski), WARSZAWA

Podsumowanie Akademii INSPIRE

organizator: Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Podsumowanie Akademii INSPIRE
Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości zastosowań informacji przestrzennej oraz rozwiązań geoinformacyjnych w realizacji zadań gminy. Tematyka spotkania obejmie także proces wdrażania postanowień dyrektywy INSPIRE w Polsce, w szczególności w odniesieniu do zadań gmin. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie zastosowań geoinformacji w procesie planistycznym, w partycypacji społecznej oraz w efektywnym zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. Uczestnicy będą mogli poznać wdrożenia i technologie bazujące na technologiach geoinformacyjnych dedykowane dla jednostek samorządu terytorialnego.
Patronat nad konferencją objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.

Dzień później (8 kwietnia) odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli władz jednostek samorządowych oraz warsztaty dla gmin uczestniczących w projekcie „Geoinformacja w praktyce – Akademia INSPIRE”. Szkolenie dla decydentów jest organizowane w ramach projektu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zatytułowanego „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania”. Warsztaty dla gmin uczestniczących w Akademii INSPIRE będą miały na celu upowszechnienie informacji o najciekawszych projektach opracowanych przez zespoły uczestniczące w konkursie Akademii.

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem www.akademiainspire.pl/konferencja. Do 6 marca pierwszeństwo w rejestracji mają gminy biorące udział w Akademii.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS