wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-09-07 |

ul. Długa 7 (siedziba AGAD), WARSZAWA

Seminarium nt. prezentowania zasobów dziedzictwa kulturowego w internecie

organizator: Instytut Geodezji i Kartografii, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerową (Zespół Polska.pl), Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego

Podczas seminarium pod hasłem „Geowizualizacja zasobów dziedzictwa kulturowego w internecie” zaprezentowane zostaną wyniki projektu badawczego pt. „Metodyka opracowywania map zabytków ruchomych” realizowanego przez Instytut Geodezji i Kartografii, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (Zespół Polska.pl), Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. W projekcie (finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2008-10 obok celów naukowych związanych z metodycznymi podstawami przygotowania map zabytków ruchomych, realizowane są założenia aplikacyjne, związane z propozycją wykorzystania systemu informacji geograficznej (GIS) – jako technologii i jako narzędzia – w celu integrowania cyfrowych kolekcji zasobów dziedzictwa kulturowego, prezentowania ich zawartości w jednej przestrzeni oraz zapewniania dostępu do zasobów z jednego wspólnego poziomu – z poziomu mapy internetowej.
Podczas seminarium przedstawione zostaną wyniki prac badawczych oraz opracowana na ich podstawie pilotażowa aplikacja internetowa. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się m. in. z metodyką łączenia zabytków ruchomych z przestrzenią geograficzną, architekturą internetowego systemu informacji geograficznej oraz funkcjonalnością opracowanej aplikacji. Seminarium towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych dokumentów wykorzystywanych w projekcie.

Uczestnictwo w seminarium jest nieodpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2010 r. pod adresem malgorzata.brzezinska@igik.edu.pl lub pod nr telefonu (22) 32-91-982.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS