wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-09-23 do 2010-09-25|

CHOJNA

Konferencja Historyków Kartografii

organizator: Zespół Historii Kartografii Instytutu Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie

XXIV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem „Od atlasu do kolekcji. W 440. rocznicę I wydania atlasu Abrahama Orteliusa”. Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2010 r.

Przypadająca w 2010 r. 440. rocznica pierwszego wydania atlasu Abrahama Orteliusa (Antwerpia 1570) jest okazją do przyjrzenia się zespołom map w ich najbardziej podstawowym wymiarze – atlasu oraz zbiorom i kolekcjom kartograficznym, obejmującym współczesne i historyczne ziemie Rzeczypospolitej znajdującym się w zasobach publicznych i prywatnych. Szczególny nacisk organizatorzy konferencji chcieliby położyć na referaty, które w swojej treści będą przybliżały dzieje atlasu, jego budowę (ikonografia, tekst), a także ich autorów i mniej znane warianty popularniejszych dzieł. Przyjmując założenie, że swego rodzaju rozwinięciem atlasu jest kolekcja (luźna lub zestawiona w formie atlasu sztucznego), zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji przedstawicieli instytucji, w zasobach których znajdują się kartografika regionalne, cenne zabytki związane z dawną geografią, wiedzą o świecie czy własną „małą” ojczyzną.

Szczegóły: dr Radosław Skrycki
Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych
Uniwersytet Szczeciński
ul. Krakowska 71–79 71–017 Szczecin

e-mail

reklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt