wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-06-22 do 2010-06-24|

ul. Piastowska 26a, KRAKÓW

Targi GEA 2010

XVI Międzynarodowe Targi GEA; imprezie patronuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Geodezyjna Izba Gospodarcza; targom będą towarzyszyły:

22.06 Seminarium „Jak odzyskać swoje pieniądze, niesłusznie pobrane przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przy zgłaszaniu robót geodezyjnych i kartograficznych”

  1. Kwestie prawne stosowania cenników dotyczących zgłoszeń prac geodezyjnych i kartograficznych oraz udostępniania danych i informacji z PZGiK.
  2. Zgodność rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji z konstytucją RP i obowiązującym prawem.
  3. Zapoznać się z opiniami prawnymi przygotowanymi przez eksperta dr hab. Dariusza Dudka prof. KUL. m.in. Opinia w przedmiocie odpłatności za dostęp geodetów do danych zgromadzonych w ewidencji gruntów i budynków, jako rejestrze publicznym w sytuacji wykonywania prac geodezyjnych zleconych przez starostę.
  4. Zapoznać się z uzasadnieniami wyroków zapadłymi przed polskimi sądami nakazującymi zwrot przez starostwo niesłusznie pobranych opłat.
  5. O jakie pieniądze chodzi? - czy jest możliwość dochodzenia roszczeń do 10 lat wstecz? Realność zwrotów wykonawcom geodezyjnym do 1.000.000 zł. 

Szczegóły 


23-24.06 II Konferencja „Systemy GIS w zarządzaniu organizacjami o rozległej infrastrukturze”

Przedstawiony zostanie zbiór referatów i prezentacji omawiający zakres stosowania systemów informacji przestrzennej (GIS) w zarządzaniu firmą. Uczestnicy konferencji dowiedzą się bezpośrednio od użytkowników tych systemów tj. od przedstawicieli firm: wod-kan, energetycznej, ciepłowniczej, dystrybutorzy gazu itp. Jak np. określić wymagania wobec systemu, jakie warunki powinien on spełniać, w jaki sposób pomaga w działalności przedsiębiorstwa itp.

Swoje doświadczenia we wdrażaniu i korzystaniu z tych systemów przedstawią: m.in. Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, G.EN. GAZ ENERGIA, Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o..

W bloku poświęconym systemom GIS na każdą kieszeń wykładowcy pokażą możliwości, jakie daje wolne oprogramowanie w tworzeniu nowoczesnych systemów do zarządzania infrastrukturą firmy. Na oczach uczestników w trybie ON-LINE zbudują system GIS dla niedużego przedsiębiorstwa mediowego. Przedstawione też zostaną możliwości alternatywnych programów do tworzenia systemu informacji o terenie w niedużych firmach sieciowych popartych przykładami wdrożeń.


24.06 Warsztaty szkoleniowe „Quantum GIS i Grass - wolne oprogramowanie w tworzeniu systemów informacji przestrzennej”

GIS-owe aplikacje open source (zwane w skrócie FOSS4G) stały się narzędziem na uczelniach, w firmach i administracji państwowej. Dobrym przykładem są proponowane programy już prawie całkowicie spolszczone, a przez to coraz bardziej popularne w Polsce. Warsztaty skierowane są osób zainteresowanych wdrożeniem open source w swoich firmach, jest to darmowy sposób na system GIS. Poprowadzą je najlepsi polscy specjaliści od lat działający na polu wolnego oprogramowania.

Szczegóły

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt