wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-06-22 do 2010-06-24|

ul. Piastowska 26a, KRAKÓW

Targi GEA 2010

XVI Międzynarodowe Targi GEA; imprezie patronuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Geodezyjna Izba Gospodarcza; targom będą towarzyszyły:

22.06 Seminarium „Jak odzyskać swoje pieniądze, niesłusznie pobrane przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przy zgłaszaniu robót geodezyjnych i kartograficznych”

 1. Kwestie prawne stosowania cenników dotyczących zgłoszeń prac geodezyjnych i kartograficznych oraz udostępniania danych i informacji z PZGiK.
 2. Zgodność rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji z konstytucją RP i obowiązującym prawem.
 3. Zapoznać się z opiniami prawnymi przygotowanymi przez eksperta dr hab. Dariusza Dudka prof. KUL. m.in. Opinia w przedmiocie odpłatności za dostęp geodetów do danych zgromadzonych w ewidencji gruntów i budynków, jako rejestrze publicznym w sytuacji wykonywania prac geodezyjnych zleconych przez starostę.
 4. Zapoznać się z uzasadnieniami wyroków zapadłymi przed polskimi sądami nakazującymi zwrot przez starostwo niesłusznie pobranych opłat.
 5. O jakie pieniądze chodzi? - czy jest możliwość dochodzenia roszczeń do 10 lat wstecz? Realność zwrotów wykonawcom geodezyjnym do 1.000.000 zł. 

Szczegóły 


23-24.06 II Konferencja „Systemy GIS w zarządzaniu organizacjami o rozległej infrastrukturze”

Przedstawiony zostanie zbiór referatów i prezentacji omawiający zakres stosowania systemów informacji przestrzennej (GIS) w zarządzaniu firmą. Uczestnicy konferencji dowiedzą się bezpośrednio od użytkowników tych systemów tj. od przedstawicieli firm: wod-kan, energetycznej, ciepłowniczej, dystrybutorzy gazu itp. Jak np. określić wymagania wobec systemu, jakie warunki powinien on spełniać, w jaki sposób pomaga w działalności przedsiębiorstwa itp.

Swoje doświadczenia we wdrażaniu i korzystaniu z tych systemów przedstawią: m.in. Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, G.EN. GAZ ENERGIA, Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o..

W bloku poświęconym systemom GIS na każdą kieszeń wykładowcy pokażą możliwości, jakie daje wolne oprogramowanie w tworzeniu nowoczesnych systemów do zarządzania infrastrukturą firmy. Na oczach uczestników w trybie ON-LINE zbudują system GIS dla niedużego przedsiębiorstwa mediowego. Przedstawione też zostaną możliwości alternatywnych programów do tworzenia systemu informacji o terenie w niedużych firmach sieciowych popartych przykładami wdrożeń.


24.06 Warsztaty szkoleniowe „Quantum GIS i Grass - wolne oprogramowanie w tworzeniu systemów informacji przestrzennej”

GIS-owe aplikacje open source (zwane w skrócie FOSS4G) stały się narzędziem na uczelniach, w firmach i administracji państwowej. Dobrym przykładem są proponowane programy już prawie całkowicie spolszczone, a przez to coraz bardziej popularne w Polsce. Warsztaty skierowane są osób zainteresowanych wdrożeniem open source w swoich firmach, jest to darmowy sposób na system GIS. Poprowadzą je najlepsi polscy specjaliści od lat działający na polu wolnego oprogramowania.

Szczegóły

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS