Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-05 | inne

ul. Dr. Stefana Kopcińskiego 31, Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, ŁÓDŹ, godz.17.00

MapoFaktura 2024

organizator: Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego

Tegoroczna MapoFaktura to już piąta edycja wydarzenia organizowanego przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Po raz kolejny MapoFaktura będzie częścią światowej inicjatywy GeoNight. Wydarzenie odbędzie się piątek 5 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie partycypacyjnemu planowaniu przestrzennemu. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystywać otwarte zasoby baz danych przestrzennych i narzędzia cyfrowe na potrzeby planowania przestrzennego oraz jak aktualizować bazę danych OpenStreetMap i pozyskiwać z niej dane. Efekty pracy uczestników posłużą do analizy stanu i dostępności łódzkiej zieleni.

W programie wydarzenia m.in.:
• Partycypacyjne planowanie przestrzenne: Cyfrowa rewolucja – DEMo4PPL (Katarzyna Leśniewska-Napierała, Tomasz Napierała – Uniwersytet Łódzki);
• Podstawowe informacje o OpenStreetMap: idea i podstawy edycji (Włodzimierz Bartczak – OpenStreetMap Polska, Dominika Armatys – TomTom);
• Gromadzenie, przetwarzanie i analiza danych przestrzennych: wprowadzenie do Google Colab i QGIS (Łukasz Lechowski, Marta Nalej – Uniwersytet Łódzki);
• Wspólna zielona Łódź (Katarzyna Leśniewska-Napierała, Marta Nalej, Tomasz Napierała – Uniwersytet Łódzki).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestrować można się do 27 marca lub do wyczerpania limitu miejsc – link do rejestracji.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS