Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-18 do 2024-04-19| konferencja

ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2B, Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT, WARSZAWA, godz.9.00

XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji

organizator: OKSG, Koło Naukowe Studentów "GeoPixel" WAT, Koło Naukowe Studentów Rozpoznanie Obrazowe WAT

Konferencje organizowane przez Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji to wydarzenia, podczas których uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniem, błyskotliwymi pomysłami, a także zaprezentować swoje umiejętności i zaangażowanie w naukę. W ich trakcie niejednokrotnie pojawiały się innowacyjne rozwiązania w obszarach wcześniej przez nikogo niebadanych. Tak było w zeszłym roku we Wrocławiu, gdzie Konferencję OKSG zorganizowało Koło Naukowo-Badawcze GIS z Politechniki Wrocławskiej, i tak też zapewne będzie teraz w Warszawie. To właśnie stolica, po roku przerwy, ponownie będzie gościć najlepszych studentów kierunków geodezyjnych z całej Polski. Gospodarzem wydarzenia będzie Wojskowa Akademia Techniczna, a Konferencję zorganizuje Koło Naukowe Studentów „GeoPixel” działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Po raz pierwszy do organizacji przyłącza się działające na tym samym wydziale Koło Naukowe Studentów Rozpoznanie Obrazowe.

Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji posiada bogatą historię. Powstał w 2002 roku, kiedy to Stowarzyszenie Geodetów Polskich zrealizowało pomysł utworzenia organizacji stanowiącej pomost pomiędzy kołami naukowymi z całego kraju a samym SGP. OKSG funkcjonuje więc przy Stowarzyszeniu, jednak charakteryzuje się dużą autonomią.
OKSG rozwija współpracę z licznymi podmiotami, również na arenie międzynarodowej – chociażby z Europejską Radą Geodetów (CLGE). Zacieśnia także współpracę z SGP. OKSG funkcjonuje prężnie, dzięki czemu jest najważniejszą studencką organizacją geodezyjną w kraju.

Odbywająca się w dniach 18–19 kwietnia 2024 roku na WAT w Warszawie XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji wchodzi w ostatnią fazę przygotowań. Organizatorom udało się już pozyskać liczne patronaty, w tym, po raz pierwszy w historii, międzynarodowe – Europejskiej Rady Wolnych Zawodów (CEPLIS) czy Europejskiej Rady Geodetów (CLGE).
Wydarzenie uzyskało ponadto patronat prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Głównego Geodety Kraju Alicji Kulki czy Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Patronat medialny nad XVIII Konferencją OKSG objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS