wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-20 | seminarium

PRZEZ INTERNET, godz.13.00

Inwentaryzacja zieleni przy pomocy danych teledetekcyjnych

organizator: IETU

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych zaprasza 20 czerwca na bezpłatne webinarium pt. „Inwentaryzacja zieleni przy pomocy danych teledetekcyjnych – doświadczenia płynące z inicjatywy Miasto z Klimatem”.

Podstawą sprawnego zarządzania zielenią w mieście, a także podejmowania decyzji o charakterze strategicznym jest wiedza na temat już istniejących zasobów. Tradycyjnym źródłem informacji o ilości i jakości zieleni w miastach jest inwentaryzacja terenowa. Dostarcza ona najbardziej szczegółowej informacji o zieleni, jednak jest procesem zarówno czaso- jak i kosztochłonnym. Rozwój technologii zdalnego pozyskiwania danych spowodował, że kompleksową lub częściową inwentaryzację zieleni w mieście można przeprowadzić przy wykorzystaniu takich danych jak zdjęcia lotnicze, zobrazowania satelitarne i skanowanie laserowe.

Instytut Badawczy Leśnictwa dla wybranych miast biorących udział w inicjatywnie Miasto z Klimatem przygotował pakiet analiz o nazwie „Zielone miasto”. Celem analiz było przekazanie miastom możliwie najbardziej szczegółowej informacji na temat:
• ilości zieleni w mieście (np. liczba drzew, powierzchnia koron, zasoby zieleni na mieszkańca),
• jakości zasobów zieleni (stan zdrowotny),
• zmian zieleni miejskiej w ujęciu czasowym i przestrzennym,
• dostępności zieleni miejskiej.

Analizy przeprowadzono na już istniejących danych przestrzennych, w tym głównie danych z lotniczego skanowania laserowego i zdjęć lotniczych. Dane przestrzenne przetworzono z wykorzystaniem możliwie najlepszych dostępnych algorytmów. Ostateczna dokładność otrzymanych wyników zależała głównie od aktualności i jakości dostępnych danych przestrzennych.

Rejestracja na webinarium możliwa jest do 19 czerwca.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS