Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-22 do 2023-06-23| konferencja

ul. Kopcińskiego 31, Wydział Nauk Geograficznych, Collegium Geographicum, ŁÓDŹ, godz.10.00

GIS w Nauce

organizator: UŁ, UG

Pierwsza konferencja – przez jej inicjatorów i organizatorów Iwonę Jażdżewską i Jacka Urbańskiego – została pomyślana jako miejsce spotkań, integracji i wymiany doświadczeń naukowych dla osób zainteresowanych geoinformacją, niezależnie od dyscypliny naukowej, jaką reprezentują. Po raz pierwszy odbyła się ona w Łodzi w dniach 4–5 czerwca 2012 r. Organizatorami był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum GIS Uniwersytetu Gdańskiego. Przez kolejne lata czołowe ośrodki akademickie w Polsce kontynuowały jej organizację.

Środowisko osób związanych z GIS miało okazję lepiej się poznać. Wielu uczestników pierwszej konferencji dalej zajmuje się nauką i podniosło swoje stopnie naukowe. Co roku dołączają nowi adepci. Organizatorzy uznali, że czas spotkać się po raz dziesiąty w centrum Polski, w Łodzi. Pragną oni kontynuować tradycję i zapraszają do udziału przedstawicieli nauki reprezentujących różne dyscypliny naukowe, ale mających wspólne zainteresowania badawcze związane z geoinformacją.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 15 maja, a ostateczny termin uregulowania opłaty konferencyjnej to 31 maja. Koszt uczestnictwa zaczyna się od 450 zł.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i Pracownię GIS Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Geoforum.pl.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej – 21 czerwca odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach III Konferencji „GIS w Edukacji”, której celem jest wymiana doświadczeń wśród nauczycieli akademickich związanych z problematyką nauczania geoinformacji w szkołach wyższych.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS