Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-21 | konferencja

ul. Konstantynowska 8/10, Orientarium ZOO Łódź, ŁÓDŹ, godz.10.00

GIS w Edukacji

organizator: UŁ, UAM

GIS zajmuje coraz więcej miejsca w edukacji każdego szczebla, dlatego warto wymienić opinie i doświadczenia związane z dydaktyką. Coraz więcej ośrodków akademickich proponuje kierunki studiów, specjalizacje lub przedmioty związane z szeroko rozumianą geoinformacją, geoinformatyką lub systemami informacji geograficznej. Coraz więcej treści kształcenia związanych z GIS-em pojawiło się w szkolnictwie podstawowym i ponadpodstawowym.

Organizatorzy liczą, że uczestnicy konferencji podzielą się swoimi doświadczeniami, pomysłami i wynikami badań na temat wszystkich aspektów związanych z szeroko rozumianym GIS-em w edukacji. Zachęcają do dyskusji na temat wyników badań, a także napotkanych praktycznych wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć.
Organizatorom zależy na integracji środowiska akademickiego, doświadczonych i młodych nauczycieli, którzy pasjonują się systemami informacji geograficznej.

Koszt udziału w konferencji to 300 zł.
Organizatorzy konferencji to Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS