wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-21 | inne

ul. Na Grobli 15, budynek L-1 Geocentrum, WROCŁAW, godz.11.00

Światowy Dzień Geodety na Politechnice Wrocławskiej

organizator: Koło Naukowo-Badawcze GIS PWr

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Geodety na Politechnice Wrocławskiej odbywają się pod hasłem „Geodeta – człowiek, który kryje się za mapą”. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowo-Badawcze GIS, które zrzesza w swoich szeregach pasjonatów geodezji na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

X Dzień Geodety odbędzie się 21 marca w sali A5 w budynku L-1 Geocentrum przy ul. Na Grobli 15 we Wrocławiu. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 11.00. Po części oficjalnej o godzinie 16.00 w sali 260 odbędzie się Mapathon.

Czym jest Światowy Dzień Geodety? Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić znaczenie geodetów, ich pracy i dziedzin, w których pracują. Od 2018 r. obchodzony jest on corocznie 21 marca jako Światowy Dzień Geodety, aczkolwiek wiele państw i organizacji pokazywało swoje uznanie dla zawodu geodety już wcześniej, ustalając własne daty święta.

Jak zwykle, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Obchody zaczną się od serii wykładów wygłoszonych przez doświadczonych geodetów; opowiedzą oni o swojej pracy i badaniach. Prof. Anna Chrzanowska przedstawi referat pt. „Koncept geomatyki powstał w Kanadzie – od katastru do big data”. Kolejna prezentacja obejmie pokaz sprzętu firmy Leica, podczas którego Robert Szyszko opowie o skaningu laserowym.

Po części wykładowej odbędzie się Mapathon, czyli maraton mapowania zorganizowany we współpracy z OpenStreetMap Polska. Jest to akcja zbiorowego mapowania Wrocławia, której celem jest wzbogacenie zasobów OSM o nowe i bardziej szczegółowe dane przestrzenne.

Po więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzenia zapraszamy na stronę KNB GIS na Facebooku. Ewentualne pytania prosimy kierować na naszego maila knb.gis.pwr@gmail.com. Chętnie na nie odpowiemy!
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące Mapathonu oraz formularz zapisowy znajduje się na stronie facebookowej wydarzenia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEDOETA i portalu Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS