wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-20 do 2023-04-21| konferencja

OSTRÓW WIELKOPOLSKI

XXIII Kaliska Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu Kataster Nieruchomości

organizator: SGP

Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Sekcja Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Kaliszu serdecznie zapraszają na XXIII Kaliską Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu Kataster Nieruchomości:

 • Temat: Zmiany regulacji prawnych z zakresu katastru nieruchomości i ich ocena
 • Termin: 20 – 21 kwietnia 2023 r.
 • Miejsce: Ostrów Wielkopolski, ul. Limanowskiego 134 – Hotel Borowianka Centrum Hotelowo-Konferencyjne
 • Koszt: 1 476,00 zł brutto od osoby – nocleg w pokoju jednoosobowym (ilość miejsc ograniczona); 1 353,00 zł brutto od osoby – nocleg w pokoju dwuosobowym; 1 200,00 zł od osoby – nocleg w pokoju jednoosobowym (ilość miejsc ograniczona) dla osób, które dołączą „Oświadczenie jednostki” – zwolnienie z VAT; 1 100,00 zł od osoby – nocleg w pokoju dwuosobowym dla osób, które dołączą „Oświadczenie jednostki” – zwolnienie z VAT

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy związane z wykorzystaniem danych zawartych w EGiB do celów podatkowych, a także na potrzeby analiz przestrzennych w wojewódzkich systemach informacji przestrzennej.
Przy okazji realizacji w szerokim zakresie modernizacji EGiB w naszym kraju ogromnym problemem staje się problematyka ocieplania budynków i ich wpływ na efekty procesu modernizacji oraz przebiegu granic działek ewidencyjnych i ujawnianie ich w ewidencji. Sekcja Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami SGP od wielu lat inicjuje dyskusje na temat granic uwidacznianych w katastrze. Jedni mówią, że są to granice prawne inni, że granice wg stanu prawnego, a jeszcze inni, że granice ewidencyjne itd. A jakie granice są faktycznie w ewidencji?

Ponadto poruszony zostanie temat związany z zakresem gleboznawczej klasyfikacji gruntów w myśl obowiązujących przepisów oraz temat „Budynki na zgłoszenie, a użytki w ewidencji gruntów i budynków, w tym w kontekście wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej”.
Na rynku istnieje duża liczba środowisk programowych, w których prowadzona jest EGiB. Przekazywanie danych między nimi, jak również między ośrodkiem a wykonawcą powinno odbywać się zgodnie z przepisami i obowiązującym schematem aplikacyjnym GML. W związku z tym pojawia się wiele problemów na linii wykonawca, organ i producent oprogramowania.
Na konferencji zostaną też wyrażone opinie nt. obowiązujących przepisów związanych z tematyką konferencji.

Konferencja powinna dać odpowiedź na wiele wątpliwości związanych z tymi tematami. Aby tak się stało, organizatorzy zapraszają do udziału ekspertów geodezyjnych, wykonawców, programistów oraz specjalistów z zakresu gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS