wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-03 do 2022-11-04| konferencja

Hotel Kahlberg w Krynicy Morskiej, Kapitanat Portu Nowy Świat, KRYNICA MORSKA

V Konferencja Morska - "Od Estów po Wyspę Estyjską, czyli jak przekop zbudowano"

organizator: Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Gdańsku, firma GEO-BOR Roman Borucki

Zbliża się koniec realizacji pierwszego etapu budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, potocznie nazywanego przekopem – jednej z najgłośniejszych inwestycji ostatnich lat w Polsce.
Przekop Mierzei Wiślanej i wytyczenie nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, to ogromne wyzwanie hydrotechniczne. Aby zrealizować tak dużą i skomplikowaną inwestycję, sięgnięto po rozwiązania unikatowe w skali Polski i Europy – oczywiście z pomocą geodetów! Dlatego po 50 latach od powołania Komisji Morskiej w SGP oraz po 25 latach przerwy gdański oddział SGP organizuje kolejną Konferencję Morską.

Ma ona przybliżyć inżynieryjne pomiary wysokiej precyzji podczas geodezyjnej obsługi budowy infrastruktury tej inwestycji. W kolejnych wystąpieniach przedstawione zostaną m.in. tło historyczne i uwarunkowania podjęcia decyzji o budowie przekopu. Natomiast w zasadniczej prezentacji geodeci z firmy GEO-BOR z Gdańska, którzy jako pierwsi rozpoczęli prace na przedmiotowej inwestycji i zakończą ją pomiarami powykonawczymi, zaprezentują stosowane metody i techniki prac – prowadzonych zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

Koszt uczestnictwa w konferencji to 690 zł; dla członków SGP z opłaconymi składkami – 650 zł (koszt nie obejmuje noclegów, które uczestnik pokrywa w ramach delegacji). Ceny te obowiązują przy zgłoszeniach do 3 października; po tym terminie wzrastają o 30%.

Konferencję honorowym patronatem objęli: główny geodeta kraju, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, wojewoda pomorski, marszałek województwa pomorskiego, prezydent Elbląga oraz prezes SGP.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS