wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-08 | konferencja

WARSZAWA

Współczesne trendy w gospodarce nieruchomościami i katastrze

organizator: WGiK PW

Zakład Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich zapraszają na IV Konferencję Naukową z cyklu „Współczesne trendy w gospodarce nieruchomościami i katastrze” połączoną z obchodami jubileuszu 30-lecia Studiów Podyplomowych z Wyceny Nieruchomości na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (8 grudnia br., Gmach Główny PW – Mała Aula s. 237).

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki w zakresie szeroko pojętej gospodarki nieruchomościami i katastru, próba wskazania nowych obszarów badawczych oraz integracja środowiska naukowego.

Tematyka konferencji obejmuje wszystkie aktualne zagadnienia o charakterze teoretycznym (prace koncepcyjne), jak i praktycznym (prace pilotażowe i wdrożeniowe), związane m.in. z:
• optymalizacją procesów i procedur gospodarowania nieruchomościami, w tym m.in. w zakresie wyceny nieruchomości, podziałów nieruchomości, scaleń i podziałów nieruchomości, rozgraniczeń nieruchomości, wywłaszczeń,
• gospodarką gruntami z uwzględnieniem dynamicznych zmian i trendów, w tym m.in. w zakresie procedur realizacji scaleń i wymian gruntów uwzględniających rozwój wielofunkcyjny obszarów wiejskich, aspektów środowiskowo-krajobrazowych, rozwoju koncepcji Smart Villages,
• aktualnym rozwojem systemów katastralnych w Polsce i na świecie (integracja informacji o nieruchomościach, kataster 3D, LADM wersja II, implementacja podejścia Fit-For-Purpose (FFP) w administrowaniu gruntami), rozwojem i wykorzystaniem nowych technologii w katastrze (UAV, Artificial Intelligence, Big Data, IoT, Virtual Reality, Augmented Reality).

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS