wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-30 do 2022-10-01| konferencja

KWIEJCE

Łączne Opracowanie Danych Pomiarowych

organizator: SGP

Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski w Poznaniu zaprasza na Seminarium Szkoleniowe – Kwiejce 2022.

Miejsce i czas: „Dom Sportowca”, Kwiejce, gmina Drawsko, 30 września – 1 października 2022 r. z możliwością uczestnictwa w trybie on-line na temat: „Łączne Opracowanie Danych Pomiarowych”.

W zależności od celu pomiarów geodeci wykorzystają różne techniki pozyskiwania danych terenowych – niwelację, tachimetrię, technikę satelitarną GNSS, a ostatnio także techniki fotogrametryczne oraz skaningu laserowego 3D – lotnicze, mobilne, naziemne i ręczne.

Klasycznie każda z tych technik ma swoje przeznaczenie, ścisłe zasady wykonywania pomiarów i obliczeń (pamiętamy kontrole dzienników pomiarowych w operatach oddawanych do pzgk). Tymczasem rozwój technologii pomiarowych doprowadził do sytuacji, gdy dany pomiar można wykonywać zamiennie, np. tachimetrem lub odbiornikiem GNSS, ale także można go zastąpić skaningiem czy opracowaniem zdjęć. Ostatnio także i przepisy geodezyjne dostosowano tak, aby nie wiązać geodecie rąk, byle tylko uzyskał niezbędne dokładności. Takie podejście wymaga odpowiedniego opracowania danych – odpowiedzią na tę potrzebę jest program obliczeniowy TBC – Trimble Business Center. Celem szkolenia jest zapoznanie się z jego możliwościami.

Koszty uczestnictwa: członkowie SGP 150 zł, pozostali 200 zł, studenci i udział on-line odpowiednio 75 i 100 zł.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS