Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-01 do 2022-12-03| konferencja

ul. Bogumiła Krygowskiego 10, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, POZNAŃ

Geoinformacja: Nauka - Praktyka - Edukacja

organizator: UAM

„Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja” – pod takim hasłem organizowana jest ogólnopolska konferencja naukowa z okazji 20-lecia studiów geoinformacyjnych na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

Spotkanie odbędzie się w dniach 1-3 grudnia br. z Poznaniu. Jego głównym celem ma być wymiana idei oraz doświadczeń w zakresie aktualnych i nowych kierunków rozwoju geoinformacji na polu nauki, edukacji oraz zastosowań praktycznych w biznesie i administracji. Zakres tematyczny konferencji obejmie:

  • podsumowanie trendów rozwoju geoinformacji w Polsce i na świecie w przeszłości i wskazanie najbardziej obiecujących kierunków zmian na najbliższą przyszłość;
  • zastosowania systemów informacji geograficznej do rozwiązywania problemów w różnych dziedzinach w zakresie działalności badawczej i praktycznej, ze szczególnym uwzględnieniem nowych metod oraz danych.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również sesja specjalna „GIS w geomorfologii. Geomorfologia bez GIS?”. Jej celem jest zaprezentowanie zastosowań systemów informacji geograficznej w zakresie analizy rzeźby powierzchni Ziemi i procesów ją kształtujących.

Do 15 października opłata konferencyjna wynosi 450 zł (350 zł dla studentów), a po tym terminie – 550 zł (450 zł dla studentów). Zgłoszenia prezentacji można z kolei składać do końca sierpnia.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS