wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-26 do 2022-09-28| konferencja

KRAKÓW

XXII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe

organizator: PTFiT, SGP, KG PAN, AGH

Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Fotogrametria – Teledetekcja – Geoinformacja: stan aktualny i tendencje rozwoju” i ma umożliwić prezentację najnowszych zagranicznych i polskich osiągnięć badawczych oraz doświadczeń związanych z wdrażaniem nowoczesnych metod i technologii fotogrametrycznych, teledetekcyjnych oraz geoinformacyjnych. Tematyka spotkania obejmuje pozyskiwanie danych 2D oraz 3D z różnych sensorów i pułapów rejestracji, integrację z danymi z innych źródeł, metody przetwarzania, modelowania, analizy danych oraz ich praktyczne aplikacje.

W ramach sympozjum zaplanowano:

  • sesję poświęconą jubileuszowi 70-lecia Katedry Fotogrametrii, Teledetekcji Środowiska i Inżynierii Przestrzennej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
  • referaty czołowych naukowców z zagranicy,
  • sprawozdanie z działalności w latach 2016-2022 Komisji Technicznych Międzynarodowego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS),
  • omówienie prac prezentowanych podczas XXIV Kongresu ISPRS w 2022 r.,
  • przedstawienie osiągnięć w fotogrametrii, teledetekcji i geoinformatyce prezentowanych podczas konferencji „The 58th Photogrammetric Week” w 2022 r. w Stuttgarcie,
  • sesje referatowe i posterowe,
  • wystąpienia i komunikaty dotyczące realizacji projektów badawczych,
  • prezentacje firm produkcyjnych,
  • warsztaty pod hasłem „Podstawy fotogrametrii i teledetekcji niskiego pułapu (sprzęt, metody i algorytmy, oprogramowanie, aspekty prawne) oraz zastosowanie platform UAV (BSP) w pozyskiwaniu geoinformacji”.

Termin zgłaszania uczestnictwa w sympozjum oraz nadsyłania streszczeń referatów w języku polskim (min. 250 słów) i angielskim upływa 5 września.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS