wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-02 do 2022-06-04| inne

ŁÓDŹ

XXVI Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji

organizator: SGP

W Łodzi w dniach 2–4 czerwca 2022 roku odbędą się XXVI Polsko–Czesko–Słowackie Dni Geodezji, cykliczna konferencja naukowo+techniczna organizowana rotacyjnie w trzech sąsiadujących ze sobą państwach od 29 lat.

Na mocy umowy zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Geodetów Polskich, Slovenskou spoločnosť ou geodetov a kartografov i Českým Svazem Geodetů A Kartografů celem wzajemnej współpracy jest między innymi wymiana doświadczeń, w szczególności w zakresie ochrony interesów i wzmacniania autorytetu geodezji i kartografii, rozwoju praktyki zawodowej, edukacji i nauki wobec instytucji rządowych i samorządowych tak na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym.

Coroczne konferencje, z których ostatnia odbyła się w Bratysławie gromadzą około 150 osób, w tym oprócz przedstawicieli społeczności geodezyjnej z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń również członków branżowych organizacji geodezyjnych z Niemiec i Ukrainy, reprezentantów lokalnej administracji rządowej i samorządowej, szkół i uczelni wyższych oraz służby geodezyjnej i kartograficznej. Udział studentów kierunków geodezyjnych i uczniów szkół średnich w międzynarodowych spotkaniach przekłada się na rozpowszechnianie rzetelnej, naukowej wiedzy z dziedziny geodezji i kartografii oraz wdrożenie młodych geodetów w działalność na rzecz społeczności zawodowej.

Program konferencji obejmuje zwykle około dwudziestu referatów wygłaszanych w językach narodowych z kilku bloków tematycznych. Obszary tematyczne będące w sferze zainteresowań uczestników obrad to między innymi: aktualne informacje dotyczące działalności urzędów geodezyjnych w poszczególnych krajach, branżowe nowości technologiczne, ogólnodostępne usługi sieciowe prezentujące informacje przestrzenne (Geoportale), kataster nieruchomości oraz wyniki badań przedstawiane przez młodych naukowców i studentów geodezji. Podczas corocznych spotkań zarezerwowany jest czas na zaprezentowanie gościom konferencji lokalnych zabytków kultury i techniki, ciekawostek turystycznych, atrakcji i atutów regionu. Spośród niezliczonej ilości atrakcji województwa łódzkiego, ze względu na ograniczone ramy czasowe, pragniemy przedstawić uczestnikom zjazdu przede wszystkim walory samego miasta między innymi: kompleks EC1–Miasto Kultury, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki ms2. Podkreślenia wymaga fakt otrzymania przez Łódź prestiżowego wyróżnienia „Best of the World 2022” w rankingu prowadzonym przez National Geographic Traveler.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS