wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-14 | konferencja

KRAKÓW

Technologia w służbie bezpieczeństwu ? naukowo i praktycznie o cyfrowej mapie przestępczości

organizator: UM Krakowa

Co nowego oferują mapy cyfrowe jako narzędzia profesjonalnej diagnozy stanu bezpieczeństwa? Do jakich celów można je wykorzystywać? Jakie są ograniczenia i problemy związane z ich wykorzystaniem? Czy są dobrym narzędziem informowania mieszkańców o zagrożeniach? Czy można za ich pomocą przewidzieć, gdzie przestępczość pojawi się w przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania mamy poznać podczas konferencji naukowej „Technologia w służbie bezpieczeństwu – naukowo i praktycznie o cyfrowej mapie przestępczości”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Michael Leitner z Louisiana State University (USA) – światowej rangi ekspert w zakresie crime mapping.

Badacze krakowskich uczelni współpracujący z Urzędem Miasta zaprezentują ponadto efekty przeprowadzonych dotychczas badań m.in. nad przestrzennym rozkładem przestępczości przeciwko mieniu czy wpływem dystrybucji alkoholu na lokalizację przestępczości i wykroczeń. Co więcej, dzięki prowadzonym w mieście od 2014 roku cyklicznym badaniom poczucia bezpieczeństwa możliwe jest zaprezentowanie relacji pomiędzy rzeczywistym stanem przestępczości na danym terenie a obawami mieszkańców go zamieszkujących.

Uczestnicy konferencji mogą ponadto wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu crime mapping prowadzonych przez profesjonalnych trenerów z firmy Esri Polska (ok. 30 miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń).

Udział w konferencji jest bezpłatny.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt