wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-11-06 do 2019-11-07| konferencja

ul. Rektorska 4, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, WARSZAWA

XXIX Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej

organizator: Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej

W dniach 6-7 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Geoinformacja w Polsce”. Temat przewodni tegorocznego spotkania to „Geoinformacja wobec wyzwań cywilizacyjnych”.

Konferencje PTIP służą wymianie poglądów, doświadczeń i opinii środowisk i ośrodków zainteresowanych tworzeniem i stosowaniem informacji geoprzestrzennej w różnych dziedzinach wiedzy, gospodarki, administracji publicznej i edukacji. Jednocześnie spotkania te popularyzują dorobek ich uczestników prezentowany podczas obrad oraz publikowany w wydawanym przez Towarzystwo czasopiśmie naukowym Roczniki Geomatyki.

W tym roku obrady będą koncentrowały się wokół następującej problematyki:
• tendencje rozwojowe informacji geograficznej – sztuczna inteligencja (w tym uczenie maszynowe, sieci semantyczne), Spatial Big Data, 3D, GIS i BIM, smart city, inżynieria geoinformacji, gospodarka oparta na danych, nauka oparta na danych (data science),
• infrastruktury geoinformacyjne,
• geoinformacja w rejestrach publicznych, otwarte zbiory danych,
• kształtowanie społeczeństwa geoinformacyjnego (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie niezbędnym dla szerokiego korzystania z geoinformacji),
• jakość i efektywność użytkowania zbiorów i usług danych przestrzennych,
• rozwój młodej kadry (sesje młodych geomatyków).

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli świata nauki, administracji publicznej, szkolnictwa, produkcji i usług, twórców i użytkowników informacji geoprzestrzennej. Udział doktorantów oraz studentów kierunków geoinformacyjnych będzie możliwy na specjalnych warunkach.

Konferencja odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Rektorska 4). Podczas konferencji odbędą się sesje referatowe, posterowe oraz zostanie zorganizowane forum dyskusyjne. Po pierwszym dniu konferencji odbędzie się Walne Zebranie PTIP.
Referaty i postery można zgłaszać do 25 maja.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt