wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-11-06 do 2019-11-07| konferencja

ul. Rektorska 4, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, WARSZAWA

XXIX Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej

organizator: Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej

W dniach 6-7 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Geoinformacja w Polsce”. Temat przewodni tegorocznego spotkania to „Geoinformacja wobec wyzwań cywilizacyjnych”.

Konferencje PTIP służą wymianie poglądów, doświadczeń i opinii środowisk i ośrodków zainteresowanych tworzeniem i stosowaniem informacji geoprzestrzennej w różnych dziedzinach wiedzy, gospodarki, administracji publicznej i edukacji. Jednocześnie spotkania te popularyzują dorobek ich uczestników prezentowany podczas obrad oraz publikowany w wydawanym przez Towarzystwo czasopiśmie naukowym Roczniki Geomatyki.

W tym roku obrady będą koncentrowały się wokół następującej problematyki:
• tendencje rozwojowe informacji geograficznej – sztuczna inteligencja (w tym uczenie maszynowe, sieci semantyczne), Spatial Big Data, 3D, GIS i BIM, smart city, inżynieria geoinformacji, gospodarka oparta na danych, nauka oparta na danych (data science),
• infrastruktury geoinformacyjne,
• geoinformacja w rejestrach publicznych, otwarte zbiory danych,
• kształtowanie społeczeństwa geoinformacyjnego (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie niezbędnym dla szerokiego korzystania z geoinformacji),
• jakość i efektywność użytkowania zbiorów i usług danych przestrzennych,
• rozwój młodej kadry (sesje młodych geomatyków).

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli świata nauki, administracji publicznej, szkolnictwa, produkcji i usług, twórców i użytkowników informacji geoprzestrzennej. Udział doktorantów oraz studentów kierunków geoinformacyjnych będzie możliwy na specjalnych warunkach.

Konferencja odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Rektorska 4). Podczas konferencji odbędą się sesje referatowe, posterowe oraz zostanie zorganizowane forum dyskusyjne. Po pierwszym dniu konferencji odbędzie się Walne Zebranie PTIP.
Referaty i postery można zgłaszać do 25 maja.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt