wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-16 do 2019-09-20| konferencja

Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, WARSZAWA

Konferencja i szkoła letnia poświęcone fotogrametrii i teledetekcji

organizator: ISPRS, EuroSDR, PW, UW

Konferencja (warsztaty) i Szkoła Letnia na temat oceny i porównywania sensorów, systemów i danych geoprzestrzennych w fotogrametrii i teledetekcji

Duża liczba dostępnych na rynku czujników i systemów do gromadzenia danych przestrzennych sprawia, że ocena dostarczonych informacji, kalibracja czujników i analiza porównawcza systemów staje się niezwykle istotnym zadaniem. Jest to również ważny problem naukowy dla wielu profesjonalistów. Dla przedstawicieli administracji oraz wszystkich specjalistów zajmujących się danymi geoprzestrzennymi ocena narzędzi do gromadzenia zasobów danych przestrzennych jest kluczowym zagadnieniem w codziennej pracy.

Międzynarodowe Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) oraz European Spatial Data Research (EuroSDR) powierzyło Politechnice Warszawskiej zorganizowanie warsztatów – konferencji na temat wąskiego zakresu merytorycznego, jakim jest ocena i porównywanie fotogrametrycznych i teledetekcyjnych sensorów oraz danych nimi pozyskanych. Jednocześnie w zbliżonym terminie zaplanowano na Uniwersytecie Warszawskim szkołę letnią powiązaną z jednym z projektów finansowanych przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Zdecydowano się zatem połączyć te dwa wydarzenie. W dniach 16-20 września br. odbędą się:
• dwudniowe warsztaty na Politechnice Warszawskiej (16-17 września),
• trzydniowa szkoła letnia poświęcona danym hiperspektralnym na Uniwersytecie Warszawskim (18-20 września).

Wydarzenie organizowane jest przez ISPRS, EuroSDR oraz lokalnych organizatorów (Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW).
W konferencji, poza naukowcami, wezmą udział m.in. przedstawiciele narodowych agencji katastralnych i mapujących (odpowiedników polskiego GUGiK), firm polskich i zagranicznych oraz studentów i doktorantów.
W programie, poza prezentacjami uczestników w sesjach tematycznych, przewidziano dwa wystąpienia zaproszonych naukowców:
• dr. Gottfrieda Mandlburgera z Politechniki Wiedeńskiej (Austria) na temat porównania typowego lotniczego skanowania topograficznego z fotonowym („Comparison of Single Photon and waveform LiDAR”),
• dr Isabelli Toschi z Fundacji Bruno Kessler (Włochy) na temat nowej ery w hybrydowych sensorach lotniczych („Airborne oblique imaging: towards the hybrid era”).

Podczas warsztatów zostaną również ogłoszone propozycje benchmarków, otwartych inicjatyw służących porównywaniu danych dla zainteresowanych naukowców z całego świata. Ich celem będzie dostarczenie niezależnych wyników badań w zakresie oceny i porównania czujników i systemów oraz zbieranych nimi danych. Szkoła letnia promować będzie z kolei dane teledetekcyjne oraz podnosić kompetencje młodych naukowców, studentów i doktorantów (z kraju i zagranicy) w ich przetwarzaniu.

Na zgłoszenia wystąpień (prezentacji osiągnięć w zakresie tematyki konferencji oraz propozycji benchmarków) Komitet Naukowy czeka do 31 maja. Do 28 czerwca obowiązuje niższa opłata za uczestnictwo. Można wziąć udział w konferencji, szkole lub obydwu wydarzeniach (w promocyjnej cenie).
Wydarzenie objęte jest patronatem Głównego Geodety Kraju i Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt