wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-30 |

RZESZÓW

Konferencja nt. zastosowania LiDAR-u w inwentaryzacji dziedzictwa kulturowego

organizator: Instytut Badawczy Leśnictwa, Uniwersytet Rzeszowski, Fundacja Hereditas, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego

Konferencja naukowa w ramach projektu pt. „Ocena stanu różnorodności biologicznej w wybranych nadleśnictwach RDLP Krosno na podstawie wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych – kontynuacja" – zadanie „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego". Jej celem jest zaprezentowanie i podsumowanie dotychczasowych wyników prac badawczych oraz zainicjowanie dyskusji nad tymi zagadnieniami.

Badania w ramach ww. projektu prowadzone są na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w ramach Konsorcjum tworzonego m.in. przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym (lider), Fundacji Hereditas z Warszawy i fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego przy współpracy z zespołem specjalistów spoza tych instytucji. Jest to pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce badający tereny zalesione na obszarze RDLP Krosno w sposób wielkoobszarowy, nowatorski i nowoczesny. Opiera się on głównie na analizie i weryfikacji danych pochodzących z lotniczego skanowania laserowego (LiDAR). W trakcie prac interdyscyplinarny zespół naukowców dokonał rozpoznania i inwentaryzacji obiektów zabytkowych. Mowa tutaj m.in. o reliktach dawnego osadnictwa związanych z istniejącymi (w wielu sytuacjach do II wojny światowej) zabudowaniami i obszarami prowadzenia gospodarki rolnej czy też o pozostałościach licznie występujących na ww. terenie fortyfikacji polowych.

Dodatkowe informacje na stronie www konferencji i na FB. Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.reklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt