wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-30 |

RZESZÓW

Konferencja nt. zastosowania LiDAR-u w inwentaryzacji dziedzictwa kulturowego

organizator: Instytut Badawczy Leśnictwa, Uniwersytet Rzeszowski, Fundacja Hereditas, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego

Konferencja naukowa w ramach projektu pt. „Ocena stanu różnorodności biologicznej w wybranych nadleśnictwach RDLP Krosno na podstawie wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych – kontynuacja" – zadanie „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego". Jej celem jest zaprezentowanie i podsumowanie dotychczasowych wyników prac badawczych oraz zainicjowanie dyskusji nad tymi zagadnieniami.

Badania w ramach ww. projektu prowadzone są na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w ramach Konsorcjum tworzonego m.in. przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym (lider), Fundacji Hereditas z Warszawy i fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego przy współpracy z zespołem specjalistów spoza tych instytucji. Jest to pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce badający tereny zalesione na obszarze RDLP Krosno w sposób wielkoobszarowy, nowatorski i nowoczesny. Opiera się on głównie na analizie i weryfikacji danych pochodzących z lotniczego skanowania laserowego (LiDAR). W trakcie prac interdyscyplinarny zespół naukowców dokonał rozpoznania i inwentaryzacji obiektów zabytkowych. Mowa tutaj m.in. o reliktach dawnego osadnictwa związanych z istniejącymi (w wielu sytuacjach do II wojny światowej) zabudowaniami i obszarami prowadzenia gospodarki rolnej czy też o pozostałościach licznie występujących na ww. terenie fortyfikacji polowych.

Dodatkowe informacje na stronie www konferencji i na FB. Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.reklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt