wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-26 | konferencja

Plac Politechniki 1, WARSZAWA

Smart city ? rola geoinformacji i technologii ICT

organizator: WGiK PW, WEiTI PW

Jak wyjaśniają organizatorzy, potrzeba rozwoju nowoczesnych miast zgodnie z ideą smart city wydaje się już powszechnie znana w Polsce – zarówno wśród decydentów, przedsiębiorców, jak i naukowców oraz ekspertów. Obecnie nadchodzi okres intensywnych przygotowań koncepcyjnych, projektowych i technologicznych do realizacji zadań, które pozwolą poszczególnym miastom znaleźć się jak najdalej na ścieżce rozwoju „smart”. Należy więc podjąć dyskusję, jaką drogę wybrać, aby dość szybko osiągnąć efekty, które mogą być odczuwalne przez obywateli miast. Jak sukcesywnie wdrażać kolejne rozwiązania, które razem pozwolą w przyszłości na uzyskanie zamierzonego efektu? Odpowiedzi będą szukać uczestnicy konferencji na PW. Jej celem ma być budowa płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie smart city między uczelniami, władzami samorządowymi a przedsiębiorcami.

Konferencja odbędzie się 26 lutego w Małej Auli Politechniki Warszawskiej. Jej adresatami są przede wszystkim: przedstawiciele miast (zarówno decydenci, jak i osoby odpowiedzialne za wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych), przedstawiciele biznesu oferujący rozwiązania technologiczne smart city oraz eksperci i naukowcy. W programie przewidziano: referaty plenarne (m.in. prezentację prof. Arnaldo Cecchiniego pt. „Beyond smart cities: Antifragile Planning for Antifragile City”), panele na temat technologii geoinformacyjnych oraz ICT, dyskusję czy prezentacje firm. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 200 zł.

więcej


imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS