wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-08 do 2016-06-10| konferencja

Krakowskie Przedmieście 26/28, WARSZAWA

V Ogólnopolska Konferencja GIS w Nauce

organizator: WGiSR Uniwersytetu Warszawskiego

Zaproszenie do udziału jako współgospodarze przyjęli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie kwestie zastosowań GIS stanowią główną oś zainteresowań naukowych. Gospodarzem sesji poświęconej tematyce GIS i kartografii historycznej będą pracownicy naukowi Instytutu Historii PAN, sesji specjalnej poświęconej teledetekcji – pracownicy Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji WGiSR UW, a sesji specjalnej poświęconej zastosowaniom GIS w hydrologii – pracownicy SGGW.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że uczestnicy kolejnej, piątej konferencji będą kontynuować dyskusję naukową, podjętą w latach ubiegłych w Łodzi, Lublinie, Gdańsku i w Poznaniu, na temat metod analiz, modelowania i symulacji przestrzennych, atrakcyjnych geowizualizacji oraz procedur badania naukowego z wykorzystaniem narzędzi GIS. Interdyscyplinarność zastosowań GIS stwarza szansę wszystkim uczestnikom spotkania reprezentującym różne specjalizacje na zapoznanie się z aktualną problematyką badawczą innych nauk stosujących te same narzędzia geoinformatyki, niekiedy nawet do podobnych zjawisk i procesów przestrzennych, ale z uwzględnieniem właściwych dla tych nauk instrumentów badawczych. Tradycyjnie, organizatorzy zapraszają również na warsztaty tematyczne w zakresie zastosowań GIS, bezpłatne dla wszystkich zarejestrowanych uczestników konferencji.

Terminy rejestracji na konferencję i warsztaty oraz zgłaszania streszczeń referatów i posterów będą podane w drugim komunikacie, w styczniu 2016 roku. Opłata za udział w spotkaniu do końca marca 2016 r. wynosi 350 zł (250 zł dla studentów, doktorantów i emerytów) i 500 zł (350 zł) po tej dacie.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS