wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-24 do 2015-09-26| konferencja

WROCŁAW

XXIX Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii

organizator: Zespół Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki PAN, Pracownia Atlasu Historycznego Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakład Geoinformatyki i Kartografii Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego UWr

XXIX Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się pod hasłem „Mapa jako narracja interpretacyjna”. Podczas konferencji Zespół Historii Kartografii przy IHN PAN będzie obchodził jubileusz 40-lecia; w związku z tym hasłem pierwszego dnia obrad będzie „Stan polskich badań nad dziejami kartografii z perspektywy 40 lat działalności Zespołu Historii Kartografii przy IHN PAN”. W tym dniu obrad, oprócz zaplanowanych przez organizatorów dwóch referatów wprowadzających, przegląd i ocena stanu badań będą prowadzone w ujęciu tematycznym z podziałem na zagadnienia przyrodnicze, narodowościowe, osadnicze, społeczno-kulturowe, gospodarcze, geopolityczne i historyczne, a także będą dotyczyć kartografii jako dyscypliny naukowej i dziedziny działalności praktycznej, zajmującej się wykony­waniem i użytkowaniem map.

Obrady drugiego i trzeciego dnia przebiegać będą pod hasłem „Mapa jako zapis zdarzeń przestrzennych
– otwarcie na nowe obszary, tematy i metody badań” . Do udziału w tej części konferencji organizatorzy zapraszają uczestników z referatami dotyczącymi mapy jako formy komunikacji społecznej.

Ważne terminy:

Do 30 kwietnia 2015 r. – zgłoszenia wystąpień w formie streszczeń (maksymalnie 1800 znaków); do wygłoszenia w pierwszym dniu zostanie zakwalifikowanych 8–10 półgodzinnych referatów. W drugim i trzecim dniu konferencji przewi­dziane są wystąpienia 20-minutowe.

Do 30 czerwca 2015 r. – opłata za XXIX OKHK dla samodzielnych pracowników naukowych wynosi 450 zł oraz 350 zł dla pozostałych uczestników i emerytów; opłata wniesiona po tym terminie dla wszystkich wynosi 550 zł (opłata nie obej­muje noclegów). Z opłaty zwolnieni są studenci w przypadku niekorzystania z posiłków, materiałów konferencyjnych oraz imprez towarzyszących.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS