wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-13 do 2015-05-15| konferencja

WROCŁAW

Akademia Kartografii i Geoinformatyki

organizator: Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Zakład Geodezji i Geoinformatyki Politechniki Wrocławskiej

Spotkanie pod hasłem „Cyfrowe mapy topograficzne – teoria i warsztaty” poświęcone zostanie problematyce wykorzystania Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT10k) jako źródła informacyjnego do opracowania map, a w szczególności cyfrowych map topograficznych.

Akademia – zorganizowana w ramach cyklu konferencji zawodowych Stowarzyszenia Kartografów Polskich – ma za zadanie szczególnie zwrócić uwagę na rolę mapy w modelowaniu i prezentacji treści topograficznej. Ponadto poruszone zostanie zagadnienie wykorzystania dorobku kartografii z zastosowaniem narzędzi geoinformatycznych do tworzenia, generalizacji, wizualizacji i udostępniania map. Konferencja skierowana jest do osób projektujących, tworzących i wykorzystujących w swojej pracy geoinformatykę i systemy informacji geograficznej oraz udostępniających informację topograficzną z wykorzystaniem różnych metod prezentacji kartograficznej.

W ramach spotkania odbędą się wykłady i warsztaty. Tematyką wykładów będzie model danych BDOT10k oraz proces generalizacji i aktualizacji danych w całym ciągu skalowym opracowania cyfrowych map topograficznych, przygotowanie prezentacji kartograficznej, a także zakres wykorzystania map topograficznych. Warsztaty poświęcone zostaną zapoznaniu się z komponentem KARTO map topograficznych oraz procesami aktualizacji Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT10k) i aktualizacją map topograficznych. Zajęcia poprowadzą najwybitniejsi teoretycy i praktycy z zakresu kartografii topograficznej i geoinformatyki.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS