wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-16 do 2012-05-18| szkolenie

Słowackiego 52/54, WARSZAWA

Obserwacje satelitarne ? wsparcie w sytuacjach kryzysowych

organizator: Centrum Badań Kosmicznych PAN, projekt GEONETCAB, Szkoła Główna Służby Pożarniczej oraz Secure World Foundation

Trzydniowe warsztaty poświęcone będą wykorzystaniu technik satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie. Odbywają się w ramach Dni Technik Satelitarnych 2012.

Pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z możliwościami wykorzystania obserwacji satelitarnych w różnego typu sytuacjach kryzysowych. Przedstawione zostaną konkretne przykłady zastosowań, a także praktyczne informacje na temat pozyskiwania danych oraz zwiększania swoich kompetencji w tym obszarze (język wykładowy: polski).

Drugi dzień stanowić będzie interaktywna gra symulacyjna, podczas której uczestnicy walczyć będą z katastrofalną powodzią. Działania instytucji zarządzania kryzysowego, ratownictwa i organizacji pozarządowych będą wspierane poprzez wykorzystanie obserwacji satelitarnej oraz środowiska wymiany informacji geoprzestrzennych (język wykładowy: polski i angielski).

Trzeciego dnia odbędzie się międzynarodowe spotkanie z udziałem organizacji pozarządowych poświęcone wykorzystaniu technik satelitarnych w misjach międzynarodowych i operacjach humanitarnych pt. „Workshop on use of space applications in humanitarian operations” (język wykładowy: angielski).

Rejestracja potrwa do 4 maja

więcej

imprezy

nazwa / miasto
kraj / zagranica
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS