wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-03-22 | seminarium

WARSZAWA

Systemy informatyczne w branży utilities

organizator: Centrum Promocji Informatyki

2. seminarium z cyklu „Systemy informatyczne w branży utilities” pod hasłem „Rozwiązania teleinformatyczne w systemach wodno-kanalizacyjnych”.

Prof. Jan Studziński (Instytut Badań Systemowych PAN) będzie mówił m.in. o wspomaganiu zarządzania miejskimi przedsiębiorstwami wodociągowymi za pomocą informacji z systemów monitoringu i map numerycznych. Dr Maciej Grzenda (PW) omówi z kolei: możliwości GIS w obszarze zarządzania infrastrukturą techniczną w przedsiębiorstwie ze szczególnym zwróceniem uwagi na współpracę GIS z modelem i systemem monitoringu układów sieciowych, specyfikę procesu wdrażania GIS w przedsiębiorstwie wodociągów i kanalizacji, a także wybrane problemy związane z wdrażaniem GIS do zarządzania infrastrukturą sieciową w przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji. Natomiast dr hab. Janusz Michalak (UW) przedstawi wykład nt. modelu danych przestrzennych dyrektywy INSPIRE dotyczący sieci wodno-kanalizacyjnych, a Lech Rogacz (firma Kordab) zaprezentuje przegląd wdrożeń GIS w średnich i małych przedsiębiorstwach Wod-Kan w Polsce, omówi możliwości integracji GIS z innymi systemami IT oraz wdrożenie systemu informacji o sieci w Sztokholmie.

więcejreklama

imprezy

nazwa / miasto

kraj / zagranica


archiwum

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt