wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Szkoły ponadgimnazjalneKujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina


ul. Pestalloziego 18
85-095 Bydgoszcz
tel. (52) 341-03-29

zsbbyd@wp.pl
www.zsb.bydgoszcz.pl
Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy istnieje od 1962 roku. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną. Wszystkie sale i gabinety wyposażone są w nowoczesne środki audio-wizualne i pomoce naukowe. Bardzo bogata jest również baza sportowo-rekreacyjna. Oprócz dużej sali gimnastycznej, sali do tenisa stołowego i siłowni szkoła dysponuje kilkoma boiskami, kortem tenisowym oraz nowoczesną strzelnicą.
Ostatnie lata były dla szkoły szczególnie pomyślne. Sukcesy odnoszone w olimpiadach, konkursach i zawodach, nie tylko na etapie wojewódzkim, ale także na szczeblu centralnym, dały młodzieży i nauczycielom wiele powodów do satysfakcji. W ogólnopolskim rankingu szkół średnich ogłoszonym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy", szkoła zajęła czwarte miejsce w Bydgoszczy i okazała się najlepszą wśród zespołów szkół zawodowych. Program rozwoju szkoły został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu Phare.
Ważną rolę odgrywają zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie mogą pogłębiać swoje zainteresowania w kilkunastu kołach artystycznych, naukowych i turystyczno-sportowych. Szkolna orkiestra dęta czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i cieszy się dużą popularnością w środowisku lokalnym.
Realizacja programu Sokrates Comenius umożliwiła nawiązanie kilkuletniej współpracy w zakresie ochrony środowiska ze szkołami w Austrii, Belgii i Czechach. Wymierne efekty przynosi także współpraca z wyższymi uczelniami. Na mocy porozumienia z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, uczelnia objęła patronatem naukowym szkołę i przyznaje dodatkowe punkty absolwentom pragnącym dalej kontynuować naukę w ATR na kierunku zgodnym z uzyskanym tytułem technika.
Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia Zespołu Szkół Budowlanych został przyjęty do Stowarzyszenia Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Jest też w sekcji Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Warszawie oraz aktywnie realizuje program "zdrowej szkoły" i wychowania proekologicznego.reklama

szkoły

miasto

typ szkoły


Podkarpackie Świętokrzyskie Małopolskie Opolskie Śląskie Łódzkie Mazowieckie Lubelskie Podlaskie Warmińsko-mazurskie Kujawsko-pomorskie Wielkopolskie Pomorskie Dolnośląskie Lubuskie Zachodniopomorskie
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt