wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Szkoły ponadgimnazjalne


Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina


ul. Pestalloziego 18
85-095 Bydgoszcz
tel. (52) 341-03-29

zsbbyd@wp.pl
www.zsb.bydgoszcz.pl
Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy istnieje od 1962 roku. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną. Wszystkie sale i gabinety wyposażone są w nowoczesne środki audio-wizualne i pomoce naukowe. Bardzo bogata jest również baza sportowo-rekreacyjna. Oprócz dużej sali gimnastycznej, sali do tenisa stołowego i siłowni szkoła dysponuje kilkoma boiskami, kortem tenisowym oraz nowoczesną strzelnicą.
Ostatnie lata były dla szkoły szczególnie pomyślne. Sukcesy odnoszone w olimpiadach, konkursach i zawodach, nie tylko na etapie wojewódzkim, ale także na szczeblu centralnym, dały młodzieży i nauczycielom wiele powodów do satysfakcji. W ogólnopolskim rankingu szkół średnich ogłoszonym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy", szkoła zajęła czwarte miejsce w Bydgoszczy i okazała się najlepszą wśród zespołów szkół zawodowych. Program rozwoju szkoły został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu Phare.
Ważną rolę odgrywają zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie mogą pogłębiać swoje zainteresowania w kilkunastu kołach artystycznych, naukowych i turystyczno-sportowych. Szkolna orkiestra dęta czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i cieszy się dużą popularnością w środowisku lokalnym.
Realizacja programu Sokrates Comenius umożliwiła nawiązanie kilkuletniej współpracy w zakresie ochrony środowiska ze szkołami w Austrii, Belgii i Czechach. Wymierne efekty przynosi także współpraca z wyższymi uczelniami. Na mocy porozumienia z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, uczelnia objęła patronatem naukowym szkołę i przyznaje dodatkowe punkty absolwentom pragnącym dalej kontynuować naukę w ATR na kierunku zgodnym z uzyskanym tytułem technika.
Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia Zespołu Szkół Budowlanych został przyjęty do Stowarzyszenia Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Jest też w sekcji Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Warszawie oraz aktywnie realizuje program "zdrowej szkoły" i wychowania proekologicznego.

szkoły

miasto
typ szkoły
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS