wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Szkoły ponadgimnazjalneKujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina


ul. Pestalloziego 18
85-095 Bydgoszcz
tel. (52) 341-03-29

zsbbyd@wp.pl
www.zsb.bydgoszcz.pl
Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy istnieje od 1962 roku. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną. Wszystkie sale i gabinety wyposażone są w nowoczesne środki audio-wizualne i pomoce naukowe. Bardzo bogata jest również baza sportowo-rekreacyjna. Oprócz dużej sali gimnastycznej, sali do tenisa stołowego i siłowni szkoła dysponuje kilkoma boiskami, kortem tenisowym oraz nowoczesną strzelnicą.
Ostatnie lata były dla szkoły szczególnie pomyślne. Sukcesy odnoszone w olimpiadach, konkursach i zawodach, nie tylko na etapie wojewódzkim, ale także na szczeblu centralnym, dały młodzieży i nauczycielom wiele powodów do satysfakcji. W ogólnopolskim rankingu szkół średnich ogłoszonym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy", szkoła zajęła czwarte miejsce w Bydgoszczy i okazała się najlepszą wśród zespołów szkół zawodowych. Program rozwoju szkoły został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu Phare.
Ważną rolę odgrywają zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie mogą pogłębiać swoje zainteresowania w kilkunastu kołach artystycznych, naukowych i turystyczno-sportowych. Szkolna orkiestra dęta czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i cieszy się dużą popularnością w środowisku lokalnym.
Realizacja programu Sokrates Comenius umożliwiła nawiązanie kilkuletniej współpracy w zakresie ochrony środowiska ze szkołami w Austrii, Belgii i Czechach. Wymierne efekty przynosi także współpraca z wyższymi uczelniami. Na mocy porozumienia z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, uczelnia objęła patronatem naukowym szkołę i przyznaje dodatkowe punkty absolwentom pragnącym dalej kontynuować naukę w ATR na kierunku zgodnym z uzyskanym tytułem technika.
Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia Zespołu Szkół Budowlanych został przyjęty do Stowarzyszenia Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Jest też w sekcji Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Warszawie oraz aktywnie realizuje program "zdrowej szkoły" i wychowania proekologicznego.reklama

szkoły

miasto

typ szkoły


Podkarpackie Świętokrzyskie Małopolskie Opolskie Śląskie Łódzkie Mazowieckie Lubelskie Podlaskie Warmińsko-mazurskie Kujawsko-pomorskie Wielkopolskie Pomorskie Dolnośląskie Lubuskie Zachodniopomorskie
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt